Zatrzymany za wyłudzenia Vat-u
ZagłębiePolicjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Katowicach zatrzymali 52-letniego przedsiębiorcę podejrzanego o wyłudzenie podatku Vat. Śledczy ustalili, że wystawiał on fałszywe faktury potwierdzające fikcyjny obrót olejem rzepakowym. W ten sposób mógł narazić Skarb Państwa na straty co najmniej 6, 5 mln złotych.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 52-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Proceder, który zarzucono podejrzanemu, polegał na wystawianiu fałszywych faktur, dotyczących fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym w celu wyłudzenia z urzędu skarbowego zwrotu nienależnego podatku VAT w obrocie wewnątrzwspólnotowym. Według zebranych przez śledczych informacji, 52-latek prowadził ten nielegalny proceder przez rok czasu, od czerwca 2012r do czerwca br. i mógł narazić Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 6,5 miliona złotych. Wobec przedsiębiorcy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Stróże prawa zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien 24 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa, oprócz poniesienia dotkliwych kar finansowych, sprawca może spędzić w więzieniu nawet do 8 lat. Sprawa jest rozwojowa – śledczy planują kolejne zatrzymania w prowadzonej sprawie.
  
INWESTYCJA WARTA 116 MLN ZŁOTYCH W SOSNOWCU
Sosnowiec - Nasze MiastoAutomotive Lighting Polska, firma z grupy Magneti Marelli w nowy projekt w swojej fabryce w Sosnowcu zainwestuje dodatkowe 116 mln zł. Dzięki temu uda się utrzymać dotychczasowe zatrudnienie i dodatkowo przyjąć 10 osób.
Automotive Lighting Polska produkuje oświetlenie samochodowe. Teraz zainwestuje w produkcję lamp i reflektorów w technologii LED. Dzięki inwestycji spółka działająca w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dalej będzie korzystać z ulg związanych z działalnością w niej. Co najważniejsze przede wszystkim gwarantuje zatrudnienie na poziomie 1052 aż do roku 2018.

-To bardzo dobra wiadomość. W czasach kiedy każde miejsce pracy jest na wagę złota taka informacja musi cieszyć. Staramy się ułatwiać inwestorm działalność w naszym mieście i wiem, że to co gmina czyni w taym temacie jest przez różne branże doceniane. Wszystkich zapraszamy do inwestowania w Sosnowcu - podkreśla prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.


Automotive Lighting zajmuje się w Sosnowcu nie tylko produkcją, ale i projektowaniem lamp i reflektorów samochodowych. W Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym pracuje ponad 40 inżynierów, powstały projekty lamp i reflektorów, w tym lamp LED, dla takich modeli, jak Audi A3, A4 kombi, VW Passat CC, KIA Venga.
  
CO ODDAMY DO GMINNEGO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW
Sosnowiec - Nasze MiastoOd 1 lipca przy ul. Grenadierów działa Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK). Punkt funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30. Jakie odbiera odpady? Czytaj więcej.
Do GPSZOK właściciele nieruchomości zamieszkałych, mogą bez dodatkowych opłat (w ramach ponoszonej już opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) oddawać następujące rodzaje odpadów komunalnych:
odpady zielone,
odpady wielkogabarytowe,
elektroodpady,
odpady niebezpieczne (np. oleje silnikowe, zużyte opony, farby, tusze, kleje, leki, baterie, akumulatory),
odpady budowlane w ilości do 2 metrów sześciennych.

W GPSZOK przyjmowane są nieodpłatnie odpady komunalne wytworzone i dostarczone przez mieszkańców Gminy Sosnowiec, za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości.
  
ODDAJ GŁOS NA SOSNOWIECKIE SUPERBUDOWY
Sosnowiec - Nasze MiastoDziennik Zachodni rozpoczął plebiscyt pod nazwą "Superbudowa! Najlepsza inwestycja w Śląskiem, z której jesteśmy dumni". W gronie propozycji do Superbudowy znalazły się trzy z naszego miasta: Sala Koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych, Park Naukowo-Technologiczny oraz Nowoczesny kampus studencki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Głosować można od dziś, 5 lipca do 15 lipca do godziny 23:59:59. Głosować możecie na dwa sposoby: tradycyjny klikając w okno kandydata. Wtedy siłą Waszego głosu wynosi 1 lub przez konto na Facebooku, wówczas siła głosu wynosi dwa. Dziennie można oddać po 5 głosów na każdego kandydata. Głosować można klikając TUTAJ

Sala Koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych

Park Naukowo-Technologiczny

Nowoczesny kampus studencki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
  
CORAZ WIĘCEJ ZADOWOLONYCH SOSNOWICZAN
Sosnowiec - Nasze MiastoMieszkańcy Sosnowca są coraz bardziej zadowoleni z miasta w którym żyją. Tak wynika z „Diagnozy społecznej 2013”. To badania warunków i jakości życia Polaków, którymi od 2000 roku kieruje prof. Janusz Czapiński.
W 2011 roku zadowolonych z miasta, w który żyją było 3,35 procent sosnowiczan. Według najnowszych badań liczba ta niemal dwukrotnie wzrosła. Teraz zadowolonych z życia w Sosnowcu jest 6,22 procent mieszkańców. Dla porównania w badaniu sprzed dwóch lat z życia w Bielsku-Białej cieszyło się 14,26 procent mieszkańców, a teraz już tylko 5,85. Tendencje spadkowe zanotowała także Częstochowa. W 2011 zadowolonych było to 8,56 procent mieszkańców, teraz zaledwie 3,26. W naszym regionie lepszym wynikiem od Sosnowca mogą pochwalić się jedynie Katowice, Gliwice i Zabrze.


- To pokazuje, że nasze działania przynoszą efekt. Badania takie jak te najlepiej obrazują odczucia mieszkańców. Od dłuższego czasu powtarzam, że aby mieszkańcom żyło się jak najlepiej potrzebna jest współpraca ponad podziałami. I taka współpraca ma miejsce w Sosnowcu. Są oczywiście grupy, które konsekwentnie negują wszystko to co dzieje się w naszym mieście - takie prawo opozycji - ale dla nas najważniejszy jest głos mieszkańców. Mam nadzieję, że kolejne miesiące sprawią, że nasze działania zyskają dalsze uznanie. Wsłuchujemy się w głos mieszkańców, przyjmujemy uwagi i krytykę. Bo wszystko to co robimy, robimy dla dobra sosnowiczan - powiedział prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.
  
Ogólnobiblioteczny konkurs literacki.
KulturaGorąco zachęcamy do udziału w naszych ogólnobibliotecznych konkursach ‘ literackim, plastycznym, internetowym. Czekają fantastyczne nagrody! Szczegóły na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl
Natomiast 8 lipca 2013 (poniedziałek) o godz. 11:00 zapraszamy do Filii nr 2 ‘ Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu na warsztaty detektywistyczne „Szyfry, kody, klucze prowadzone przez autora książek o tematyce detektywistycznej - Dariusza Rekosza. Wstęp wolny ‘ zapraszamy.
  
Zlikwidowana wytwórnia nielegalnego alkoholu
ZagłębiePolicjanci z tyskiej komendy zlikwidowali nielegalną wytwórnię i rozlewnię alkoholu. Zatrzymano 58 – letniego tyszanina, który trudnił się tym nielegalnym procederem na terenie swojej posesji. Teraz grzoi mu nawet 2 lata więzienia.
Wczoraj policjanci tyskiej komendy zlikwidowali nielegalną wytwórnię i rozlewnię alkoholu. Zatrzymano 58 – letniego tyszanina, który trudnił się tym nielegalnym procederem na terenie swojej posesji. Stróze prawa zabezpieczyli w sumie 372 butelki alkoholu, 6 litrów cieczy o stężeniu 30 procentowym, 30 litrów cieczy o stężeniu 50 procentowym, beczki oraz wiele innych akcesori służących do wytwarzania i rozlewania alkoholu. Teraz według Ustawy o wyrobach napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń graficznych napojów alkoholowych grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności
  
Pierwsze patrole rowerowe
ZagłębiePo raz pierwszy w Sosnowcu w rejon miejsc wypoczynku i rekreacji ruszyli policjanci pełniący służbę w formie patoli rowerowych. Policyjne patrole na rowerach będzie można spotkać w parkach, na skwerach, a także przy mini plaży zbiornika wodnego Stawiki.

Kiedy zajdzie taka potrzeba rowerowy patrol szybko i sprawnie dotrze w miejscowe zakamarki. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również interwencje wobec osób łamiących przepisy prawa. Policjanci będą reagowali na przestępstwa i wykroczenia popełniane przez osoby przebywające w rejonach wypoczynku mieszkańców naszego miasta. Swoją obecnością zwiększą bezpieczeństwo i porządek w rejonie kąpieliska. Główną uwagę skoncentrują na osobach spożywających alkohol w niedozwolonych miejscach, zaśmiecających tereny zielone i parkujących w miejscach niedozwolonych. Tak więc tego lata w Sosnowcu stróże prawa będą obecni w parkach i rejonie kąpielisk oraz na terenach rekreacyjnych charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu i wypoczynku mieszkańców Sosnowca, będą służyli swoją pomocą, a w przypadku popełnienia wykroczeń nie obejdzie się bez konsekwencji prawnych.
  
Poszukiwani w rękach policji
ZagłębieKryminalni sosnowieckiej komendy średnio w ciągu miesiąca zatrzymują kilkanaście osób poszukiwanych. Są to przestępcy ukrywający się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Od początku lipca mundurowi zatrzymali już 5 osób.
Policjanci zespołu poszukiwań i identyfikacji osób zatrzymali 57-latka, który był poszukiwany 2 listami gończymi. Mężczyzna ten miał do odbycia karę 14 miesięcy pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania Lucjan B. stawiał opór stróżom prawa. Groził, że wyskoczy z okna oraz, że zabije policjantów, którzy wejdą po niego. Mężczyzna został zatrzymany i z uwagi na swój stan psychiczny został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali również mężczyznę poszukiwanego od 2010 roku za szereg oszustw, który ukrywał się na terenie Anglii. Do Sosnowca przyjechał do rodziny i w ten sposób wpadł w ręce mundurowych. Wszyscy poszukiwani trafili za kratki, by odbyć wymierzoną przez sądy karę.
  
Nabór do Straży Miejskiej
ZagłębieKOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ W DĄBROWIE GÓRNICZEJ ogłasza nabór na wolne stanowisko 3 aplikantów (strażników miejskich) w Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Szczegóły TUTAJ
  
ZAPRASZAMY DO SKATE PARKU
Sosnowiec - Nasze MiastoZ końcem ubiegłego tygodnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu udzielił pozwolenia na użytkowanie Skate Parku wraz z obiektami towarzyszącymi i oświetleniem w parku im. J. Kuronia w Kazimierzu Górniczym.

W przesłanym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu uzasadnieniu decyzji, czytamy m.in.: „W czasie obowiązkowej kontroli organ nadzoru potwierdził wykonanie obiektu zgodnie z rozwiązaniami zatwierdzonego projektu budowlanego i udzielonego pozwolenia na budowę. (…wink Do zakończenia pozostała przebudowa infrastruktury aktywnych form wypoczynku (trasy rolkowe, rowerowe i piesze).”
  
Strona 82 z 752 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Sosnowiec
Dzienny Ośrodek Rehabilitacji także dla Sosnowiczan! 18.07.2014
Od 1 lipca oferta usług Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów (ul. Dmowskiego 6A) poszerzyła się o bezpłatne zabiegi wykonywane w ramach kontraktu z NFZ w nowo otwartym Dziennym Ośrodku R...

Będzie remont na trasie linii tramwajowej 27 18.07.2014
Pomóżmy Sosnowiczaninowi wygrać w konkursie 17.07.2014
Bądź poinformowany 17.07.2014
Ogłoszono przetarg na nieruchomość przy ul. Wasilewskiego 10.07.2014
Karty parkingowe - przypomnienie 10.07.2014
Ogłoszono przetarg na działkę "za Sezamem" przy ul. 3 Maja 10.07.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
29-latek usłyszał już sześć zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów na terenie Sosnowca. W nocy z czwartku na piątek około godziny 3.00 na ulicy Wysokiej policyjny patrol kontrolow...

Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014
II Europejski Rajd Rodzinny 22.04.2014
Będą wspólnie rekultywować tereny poprzemysłowe. 08.04.2014
Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym 19.03.2014
Szybki PIT rozliczy w Centrum Handlowym Plejada 19.03.2014

Więcej wiadomości
Sport
Sukcesy lekkoatletów 21.07.2014
Trzy medale wywalczyli lekkoatleci MKS-MOS Płomień Sosnowiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 13-15 lipca na obiektach AWF we Wrocławiu. W klasy...

Bilety na mecze piłkarskiego Zagłębia już w sprzedaży 18.07.2014
Ogłoszono przetarg na nieruchomość przy ul. Wasilewskiego 10.07.2014
Sosnowiczanin multimedalistą mistrzostw Europy! 30.06.2014
Sosnowiczanka na kortach Wimbledonu 26.06.2014
Bieg Smyka przed nami 12.06.2014
Maj w Skate Parku 27.05.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Letnie Granie w Centrum Sztuki 11.07.2014
13 lipca o godz.17.00 Sosnowieckie Centrum Sztuki zaprasza na koncert z cyklu Letnie Granie. Tym razem na dziedzińcu Centrum Szstuki wystąpi KC NWOKOYE ,wokalista z Nigerii z zespołem...

Kino Letnie na Patelni - Kac Vegas 11.07.2014
Bocian Nasz 04.07.2014
Sherlock Holmes na Patelni! 04.07.2014
Skandal najlepszym zespołem turnieju tanecznego w Czechach 04.06.2014
Spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem 04.06.2014
XXIV. ŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIE ROZMÓWKI OKAZJONALNE „... 30.05.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion