Strzelił sąsiadowi w nogę
ZagłębieKryminalni z będzińskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego zdarzenia na będzińskim osiedlu Syberka. Około południa, 29-letni mieszkaniec miasta, z nielegalnie posiadanej broni, postrzelił w nogę swojego sąsiada. 61-letni mężczyzna z raną postrzałową kolana trafił do szpitala. Za czyn ten podejrzanemu grozi nawet 8 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 12, na ławce przed jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu Syberka. 29-latek podszedł do dwóch siedzących na ławce mężczyzn i zaczął wyzywać jednego z nich. W trakcie całego zajścia nastąpiła eskalacja agresywnego zachowania u napastnika. Najpierw uderzył on ręką w twarz swojego 61-letni sąsiada, a po chwili wyjął posiadany nielegalnie pistolet i oddał strzał w kierunku nogi pokrzywdzonego, trafiając w jego lewe kolano. Agresor po całym zajściu uciekł do mieszkania, w którym po pewnym czasie został zatrzymany przez policjantów. Przybyli na miejsce stróże prawa zabezpieczyli zarówno łuskę naboju, jak i znajdujący się w pobliżu ławki pocisk. W ręce policjantów trafił też schowany w mieszkaniu sprawcy pistolet. Zabezpieczona broń zostanie poddana wnikliwym badaniom, które powinno dać między innymi odpowiedź, czy była użyta w przeszłości do popełnienia innego przestępstwa. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje prokurator, za czyn którego się dopuścił grozi mu nawet 8 lat więzienia.
  
Przemycał i produkował...
ZagłębiePolicjanci z CBŚ, wspólnie z celnikami, na lotnisku w Pyrzowicach udaremnili przemyt do naszego kraju narkotyków wartych 50 tysięcy złotych. Zatrzymano 25-latka, który rozprowadzał towar wśród studentów i znajomych na terenie Wrocławia. W domu zatrzymanego odkryto plantację marihuany i kolejne porcje narkotyków. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia...

Na początku czerwca, na przejściu granicznym Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice, w wyniku wspólnej akcji funkcjonariuszy Izby Celnej i Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, zabezpieczono substancję psychotropową o nazwie Methylon. Czarnorynkowa wartość przechwyconych narkotyków wynosi ok. 50.000 złotych. Jak ustalono, nielegalna substancja pochodziła spoza Unii Europejskiej, a przeznaczona była dla odbiorców w Polsce.
W wyniku tych działań zatrzymano 25-letniego kuriera, mieszkańca województwa dolnośląskiego. Posługiwał się on podwójnym - polskim i australijskim - obywatelstwem.
W mieszkaniu mężczyzny odkryto plantację marihuany, a także przygotowane już do dystrybucji, liczne porcje dealerskie gotowych narkotyków.
25-latek przemycane i produkowane narkotyki rozprowadzał na terenie Wrocławia wśród swoich znajomych oraz w środowisku akademickim.
W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach wyjaśniane są aktualnie wszystkie okoliczności ujawnionego przemytu narkotyków, jego zleceniodawców oraz odbiorców towaru.
Planowane są też dalsze zatrzymania.
Za przestępstwo przemytu narkotyków na teren Polski grozi kara do 15 lat więzienia.
  
„Świat obok nas. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego”
KulturaWystawę fotografii Roberta Garstki można podziwiać w Pałacu Mieroszewskich.


Prezentowane zdjęcia to swoista dokumentacja dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego. Wielka pasja autora i prowadzona od lat konsekwentnie praca
w ramach projektów „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych”, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, zaowocowała kolekcją, która pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów- świat „tak daleki”, ale istniejący obok nas. "Dziady noworoczne" z Ciśca, "Comber" w Świbiniu, "Misie" z Lutowa czy Postaszowic, "Stawianie Moja" w Istebnej, "Mikołaje" z Łąki, "Trzej Królowie" z Sopotni - to tylko niektóre z tradycji i obrzędów ludowych zarejestrowanych przez autora prac.Robert Garstka, fotograf, dziennikarz, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii, jest autorem książki "Będziński pejzaż frasobliwy" oraz albumów fotograficznych "Dom wieczności"
i "Przydrożni świadkowie wiary", współzałożycielem grupy fotograficznej Koń Trojański oraz Stowarzyszenia Via Arte, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego. Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie.
  
„O złoty cyganek – wystawa prac konkursowych z lat 2009 – 2012”
KulturaPonad 100 prac przekazanych przez wystawców biorących udział w „Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła” w latach 2009 – 2012 zostało zaprezentowanych
w Pałacu Mieroszewskich.


Co roku w trakcie Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła ogłaszany jest konkurs, do którego każdy z uczestników może zgłosić własnoręcznie wykonaną przez siebie pracę. Wśród prac są zatem formy ceramiczne, rzeźby, tkaniny, zabawki, obrazy tworzone różnymi technikami, przedmioty dekoracyjne, odzież zdobiona ręcznie i biżuteria. Jury przyznaje nagrody, w tym nagrodę Grand Prix oraz wyróżnienia.

Każdego roku laureatowi nagrody Grand Prix wręczana jest, w trakcie uroczystego podsumowania konkursu, statuetka „Złotego cyganka” (cyganek: kozik, nożyk). W przeciągu czterech lat statuetka trafiła w ręce: Stanisławy Dubiel – Opałki ze Sławkowa (2009), Małgorzaty Szubert z Będzina (2010), Jarosława Dajnowskiego z Bobrownik (2011) oraz Joanny Musialskiej z Sosnowca (2012).
  
Wakacyjny konkurs fotograficzny
Kulturarezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Spakuj Będzin do plecaka”. Nagrodzimy najciekawsze wakacyjne zdjęcia, na których znajdować się będzie logo "Będzin górą".


Termin zgłaszania prac mija 25 sierpnia. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Laureatów konkursu wyłoni komisja konkursowa. Dodatkowo na facebooku zamieszczona będzie galeria konkursowych zdjęć, na które będzie można głosować i dzięki temu zdobyć nagrodę dodatkową za największą ilość "lajków".


Fotografie konkursowe zgodne z tematem „Spakuj Będzin do plecaka” należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@um.bedzin.pl lub złożyć w wersji elektronicznej w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego (pok. 118).

Do zgłoszonych prac należy dołączyć następujące informacje: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, adres e-mail i nr telefonu kontaktowego. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.
  
PÓŁKOLONIE W SOSNOWCU? ZAPISZ DZIECKO!
Sosnowiec - Nasze MiastoOd dziś ruszają zapisy na półkolonie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10:00-15:00 w Dziale Komunikacji i Imprez MOSiRu ((Dom Sportowca, ul. Kresowa 1, I piętro, pokój nr 15). Informacje pod nr tel. (32) 299 64 38.

Zasady zapisów:
dla dzieci w wieku: 7-9 lat (grupa 1) oraz 10-13 lat (grupy 2-4),
turnusy: od 15 do 19 lipca, od 22 do 26 lipca, od 29 lipca do 2 sierpnia, od 5 do 9 sierpnia, od 19 do 23 sierpnia, od 26 do 30 sierpnia,
zajęcia: nauka wspinaczki, szkółka żeglarska, nauka jazdy na mountainboardzie i skimboardzie, nauka i doskonalenie techniki pływania, nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego oraz inne,
zasady: dziecko należy przywieźć na miejsce zbiórki w godz. 7-8 oraz odebrać do godz. 16 każdego dnia,
grupy: 12-osobowe; dzieci znajdować się będą pod opieką wychowawców oraz instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje,
koszt 5-dniowego turnusu: 100 zł / osobę; opłata zawiera wyżywienie.
  
Konkursy i Nagrody w Bibliotece - zapraszamy!
KulturaGorąco zachęcamy do udziału w naszych ogólnobibliotecznych konkursach ‘ literackim, plastycznym, internetowym. Czekają fantastyczne nagrody! Szczegóły na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl
Natomiast 8 lipca 2013 (poniedziałek) o godz. 11:00 zapraszamy do Filii nr 2 ‘ Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu na warsztaty detektywistyczne „Szyfry, kody, klucze prowadzone przez autora książek o tematyce detektywistycznej - Dariusza Rekosza. Wstęp wolny ‘ zapraszamy.
  
Usłyszeli łącznie 45 zarzutów
ZagłębieSosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 19-latków i ich 17-letniego kompana, którzy od wiosny ubiegłego roku włamywali się i okradali altanki działkowe. Ich łupem padały metalowe przedmioty, które następnie sprzedawali w skupie złomu. Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów. Pełnoletnim włamywaczom grozi nawet 10 lat więzienia, a o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Zatrzymani wpadli w ręce sosnowieckich stróży prawa IV komisariatu, po tym jak nie udało im się pokonać zabezpieczeń jednego z garaży przy ulicy Tuwima. Policjanci zbierając materiał dowodowy do tej sprawy połączyli informacje z ustaleń jakie już posiadali do włamań na terenie gródków działkowych, które miały miejsca od dłuższego czasu w rejonie dzielnicy Niwka. Przez ponad rok trzej sosnowiczanie dokonali szeregu włamań i kradzieży do altan ogródków działkowych. Ich łupem padały wszystkie możliwe do zdobycia przedmioty metalowe, które w konsekwencji sprzedawali na złom. Były to taczki, rurki, piec grzewczy, przewody, garnki i sztućce. W trakcie prowadzonego od maja dochodzenia policjanci ustalili, że łącznie 3 nastolatkowie dokonali 45 włamań na terenie ogrodów działkowych przy ulicach: Długiej, Tuwima i Portowej. Dwaj z zatrzymanych to 19-latkowie, mieszkańcy Sosnowca. Trzecim okazał się 17-latek, o którego losach zadecyduje sąd rodzinny. Łukaszowi D. oraz Miłoszowi M. może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
  
Śmierć motocyklisty
ZagłębieDo tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na katowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Z nieustalonych przyczyn kierowca motocykla utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery energochłonne. Pomimo przeprowadzonej reanimacji motocyklisty nie udało się uratować.
Tuż po 12.00 oficer dyżurny katowickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty. Na wysokości centrum handlowego kierowca motocykla uderzył w bariery energochłonne. Pomimo przeprowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego akcji reanimacyjnej motocyklisty nie udało się uratować. Przez prawie 4 godziny występowały utrudnienia w ruchu. Teraz policjanci ustalają, co było przyczyną wypadku.
  
Zatrzymany za wyłudzenia Vat-u
ZagłębiePolicjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Katowicach zatrzymali 52-letniego przedsiębiorcę podejrzanego o wyłudzenie podatku Vat. Śledczy ustalili, że wystawiał on fałszywe faktury potwierdzające fikcyjny obrót olejem rzepakowym. W ten sposób mógł narazić Skarb Państwa na straty co najmniej 6, 5 mln złotych.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 52-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Proceder, który zarzucono podejrzanemu, polegał na wystawianiu fałszywych faktur, dotyczących fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym w celu wyłudzenia z urzędu skarbowego zwrotu nienależnego podatku VAT w obrocie wewnątrzwspólnotowym. Według zebranych przez śledczych informacji, 52-latek prowadził ten nielegalny proceder przez rok czasu, od czerwca 2012r do czerwca br. i mógł narazić Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 6,5 miliona złotych. Wobec przedsiębiorcy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Stróże prawa zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien 24 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa, oprócz poniesienia dotkliwych kar finansowych, sprawca może spędzić w więzieniu nawet do 8 lat. Sprawa jest rozwojowa – śledczy planują kolejne zatrzymania w prowadzonej sprawie.
  
INWESTYCJA WARTA 116 MLN ZŁOTYCH W SOSNOWCU
Sosnowiec - Nasze MiastoAutomotive Lighting Polska, firma z grupy Magneti Marelli w nowy projekt w swojej fabryce w Sosnowcu zainwestuje dodatkowe 116 mln zł. Dzięki temu uda się utrzymać dotychczasowe zatrudnienie i dodatkowo przyjąć 10 osób.
Automotive Lighting Polska produkuje oświetlenie samochodowe. Teraz zainwestuje w produkcję lamp i reflektorów w technologii LED. Dzięki inwestycji spółka działająca w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dalej będzie korzystać z ulg związanych z działalnością w niej. Co najważniejsze przede wszystkim gwarantuje zatrudnienie na poziomie 1052 aż do roku 2018.

-To bardzo dobra wiadomość. W czasach kiedy każde miejsce pracy jest na wagę złota taka informacja musi cieszyć. Staramy się ułatwiać inwestorm działalność w naszym mieście i wiem, że to co gmina czyni w taym temacie jest przez różne branże doceniane. Wszystkich zapraszamy do inwestowania w Sosnowcu - podkreśla prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.


Automotive Lighting zajmuje się w Sosnowcu nie tylko produkcją, ale i projektowaniem lamp i reflektorów samochodowych. W Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym pracuje ponad 40 inżynierów, powstały projekty lamp i reflektorów, w tym lamp LED, dla takich modeli, jak Audi A3, A4 kombi, VW Passat CC, KIA Venga.
  
Strona 82 z 753 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Sosnowiec
Wyższa Szkoła Humanitas otworzyła wydział zagraniczny w C... 29.07.2014
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu otworzyła zagraniczny Wydział Zamiejscowy w miejscowości Vsetin w Republice Czeskiej. W ramach jego działalności, od nowego roku akademickiego 2014/2015...

Dworzec w Maczkach do remontu! 29.07.2014
W Sosnowcu wdrażają „Niebieskiego Misia” 23.07.2014
Odświeżą "Sosnowiec Główny" 23.07.2014
Dzienny Ośrodek Rehabilitacji także dla Sosnowiczan! 18.07.2014
Będzie remont na trasie linii tramwajowej 27 18.07.2014
Pomóżmy Sosnowiczaninowi wygrać w konkursie 17.07.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
29-latek usłyszał już sześć zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów na terenie Sosnowca. W nocy z czwartku na piątek około godziny 3.00 na ulicy Wysokiej policyjny patrol kontrolow...

Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014
II Europejski Rajd Rodzinny 22.04.2014
Będą wspólnie rekultywować tereny poprzemysłowe. 08.04.2014
Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym 19.03.2014
Szybki PIT rozliczy w Centrum Handlowym Plejada 19.03.2014

Więcej wiadomości
Sport
Prezes piłkarskiego Zagłębia zaprasza na spotkanie 29.07.2014
We wtorek 29 lipca odbędzie się otwarte spotkanie prezesa piłkarskiego Zagłębia Marcina Jaroszewskiego z kibicami. Początek przewidziany jest na 17:30, serdecznie zapraszamy. Spotkani...

Tour de Pologne w Sosnowcu po raz piąty. W peletonie Rafa... 29.07.2014
Mistrzowie wyłonieni 23.07.2014
Sukcesy lekkoatletów 21.07.2014
Bilety na mecze piłkarskiego Zagłębia już w sprzedaży 18.07.2014
Ogłoszono przetarg na nieruchomość przy ul. Wasilewskiego 10.07.2014
Sosnowiczanin multimedalistą mistrzostw Europy! 30.06.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Letnie Granie w Centrum Sztuki 11.07.2014
13 lipca o godz.17.00 Sosnowieckie Centrum Sztuki zaprasza na koncert z cyklu Letnie Granie. Tym razem na dziedzińcu Centrum Szstuki wystąpi KC NWOKOYE ,wokalista z Nigerii z zespołem...

Kino Letnie na Patelni - Kac Vegas 11.07.2014
Bocian Nasz 04.07.2014
Sherlock Holmes na Patelni! 04.07.2014
Skandal najlepszym zespołem turnieju tanecznego w Czechach 04.06.2014
Spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem 04.06.2014
XXIV. ŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIE ROZMÓWKI OKAZJONALNE „... 30.05.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion