Wpadł przez zuchwałość
ZagłębieZbytnia pewność siebie zgubiła w miniony poniedziałek 34-letniego złodzieja paliwa. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego został rozpoznany przez personel stacji paliw jako osoba, która prawie dwa tygodnie temu zatankowała paliwem wartym ponad 350 złotych mercedesa sprintera i odjechała nie płacąc. Mężczyzna, przed przybyłymi na miejsce policjantami bez wahania przyznał się do wcześniejszej kradzieży. Grozi mu teraz kara 5 lat więzienia.

Amator darmowego tankowania w dniu 25 lipca bieżącego roku podjechał na stację paliw w Wojkowicach i zatankował swojego mercedesa sprintera paliwem wartym ponad 350 złotych. Mężczyzna nie mając zamiaru dokonywania zapłaty za paliwo, wskoczył do samochodu i szybko odjechał ze stacji. W poniedziałek nie miał już jednak tyle szczęścia. Złodziej został rozpoznany przez personel stacji, który niezwłocznie powiadomił policjantów z wojkowickiego komisariatu. Stróżom prawa, którzy po chwili pojawili się na stacji przyznał się do dokonania wcześniejszej kradzieży. Grozi mu teraz kara 5 lat więzienia.
  
Nad wodą nie zawsze bezpiecznie
ZagłębieWypoczynek nad wodą najczęściej jest kojarzony z pobytem nad morzem, jeziorami, rzeką. Mieszkańcy miast którzy z rożnych powodów nie mogą pozwolić sobie na wyjazd wakacyjny, korzystają także z przyjemności pobytu i kąpieli w innych naturalnych i sztucznych zbiornikach wodnych. Warto jednak mieć zawsze na względzie, że woda – nawet pozornie spokojna – może być niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenie obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych.Kilka zasad prawidłowego postępowania nad wodami umożliwi bezpieczne korzystanie z tej atrakcyjnej formy wypoczynku:

Najlepsze do pływania, kąpieli są miejsca odpowiednio zorganizowane i oznakowane – kąpieliska strzeżone przez służby ratownicze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nie wolno się kąpać w miejscach niebezpiecznych, a zwłaszcza położonych przy śluzach, mostach, budowlach wodnych, portach, przy zaporach, mostach, przy ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, zbiornikach wody technologicznej, jak również w pobliżu szlaków żeglownych oraz w wodach o silnym zanieczyszczeniu i wirach.

Zapoznaj się i przestrzegaj zasad regulaminu kąpieliska, na którym się znajdujesz,

Zawsze stosuj się do zaleceń ratowników WOPR, którzy pełnią dyżur na kąpielisku.

Pamiętaj! Dzieci mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich. Nigdy nie zostawiaj dzieci bez opieki.

nie wchodź do wody wbrew zakazowi ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona,

Pamiętaj! Biała flaga oznacza kąpiel dozwoloną,

nie niszcz urządzeń i sprzętu kąpieliska, a zwłaszcza sprzętu ratunkowego,

nie niszcz znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona,

nie wchodź do wody bezpośrednio po spożytym posiłku,

nie spożywaj alkoholu w miejscach wypoczynku i nie wchodź do wody pod jego wpływem.

W przypadku stwierdzenia, że ktoś spożywa alkohol w miejscu wypoczynku nad wodą lub innym miejscu publicznym poinformuj telefonicznie najbliższą jednostkę Policji, lub napotkanego funkcjonariusza patrolu rowerowego Policji.

nie wskakuj gwałtownie do wody rozgrzany dłuższym opalaniem,

nigdy nie skacz (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody - zawsze zbadaj wcześniej głębokość wody oraz ukształtowanie dna,

w trakcie kąpieli nie krzycz, nie wzywaj pomocy, jeśli faktycznie nie jest Ci ona potrzebna,

nie wrzucaj do wody śmieci i szkła,

w przypadku złego samopoczucia, uczucia zimna – natychmiast wyjdź z wody,

pływając nie oddalaj się od wyznaczonego, strzeżonego miejsca na kąpielisku:

jeżeli jesteś początkującym pływakiem – pływaj tylko w strefie kąpieliska ograniczonej żółtymi bojami. Czerwone boje wyznaczają strefę kąpieliska, z której korzystają dobrzy pływacy,

staraj się nie pływać sam – możesz poprosić kogoś, aby Cię obserwował w trakcie pływania,

pływając o obrębie kąpieliska, wzdłuż brzegu, jesteś stale obserwowany i zawsze możesz liczyć na pomoc ratownika.

Zwracaj uwagę na innych kąpiących się – ktoś może potrzebować Twojej pomocy.

Jeśli zauważysz przypadek tonięcia lub wypadek nad wodą natychmiast wezwij pomoc – powiadom Ratownika WOPR, a sam w miarę posiadanych umiejętności przystąp do udzielenia pomocy,

Stale doskonal swoje umiejętności pływackie.

Może jednak się zdarzyć, że w trakcie pływania znajdziesz się w sytuacji wymagającej umiejętności samoratownictwa. W sytuacji zagrożenia nie wpadaj w panikę – poniżej prezentujemy typowe niebezpieczeństwa związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodami oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji trudnej:

Kurcz mięśnia – spowodowany zmęczeniem mięśni i niską temperaturą, wykonaniem gwałtownego ruchu. Objawia się silnym bólem, uniemożliwia pływanie.

zachowaj spokój, postaraj się rozciągnąć bolący mięsień, skorzystaj z pomocy innych osób.

Nadmierne wychłodzenie organizmu – spowodowane długotrwałym pływaniem
w zimnej wodzie. Objawia się uczuciem zimna, dreszczami, „gęsią skórką”, zasinieniem skóry. Mogą wystąpić zaburzenia świadomości, senność, zatrzymanie krążenia.

natychmiast wyjdź z wody, wysusz i ogrzej ciało, okryj się ciepło. W sytuacji gdy nie możesz wyjść z wody zapobiegaj utracie ciepła – nie zdejmuj ubrania, przyjmij pozycję „kuczną”, wzywaj pomocy.

Zachłyśnięcie się wodą – objawy to krztuszenie się, kaszel, utrudnienie oddychania.

zachowaj spokój, kaszel ułatwia usunięcie przeszkody w drogach oddechowych. Skorzystaj z pomocy przyborów pływackich oraz pomocy innych osób.

Wyczerpanie sił pływaka – spowodowane zbyt długim pływaniem, niedostosowaniem możliwości kondycyjnych do wysiłku. Objawia się ogólnym osłabieniem, zmęczeniem oraz niemożnością kontynuowania pływania.

należy spokojnie położyć się na wodzie na plecach, oddychać spokojnie i odpoczywać. Skorzystaj z pomocy innych osób.

Poruszanie się w wodzie o silnym prądzie – silny prąd rzeki, morza może oddalić pływaka od brzegu i uniemożliwić mu powrót. Istnieje niebezpieczeństwo uderzenia
w napotkane przeszkody.

Staraj się nie płynąć pod prąd, poddać się sile wody i wypłynąć ze strefy działania prądów. Na morzu próbuj płynąć wzdłuż brzegu. Na rzece staraj się ułożyć w pozycji na plecach z nogami skierowanymi do przodu lub osłaniaj ciało przed urazami trzymając ręce przed sobą. Wzywaj pomocy.

Silne falowanie – zakłóca rytm pływania, może być przyczyną zachłyśnięcia.

Połóż się na wodzie, pozwól unosić się fali, odpoczywaj. Staraj się płynąć na grzbiecie fali. Unikaj pływania gdy fale są zbyt silne.

Miejsca bagniste – należy położyć się na wodzie, odpłynąć od miejsca bagnistego.

Wodorosty – powoduje nieprzyjemne wrażenia dotykowe. Staraj się nie panikować – nerwowe ruchy sprzyjają zaplątaniu się w roślinność wodną.

połóż się spokojnie na wodzie – najlepiej na plecach, ostrożnie wypłyń z niebezpiecznej strefy wykonując płytkie i spokojne ruchy. Wodorosty należy rozplątać spokojnie
i powoli.

Zmiany głębokości wody – morskie prądy tworzą naprzemiennie płycizny (rewy) i głębie (rowy). Przy wklęsłym brzegu na zakolu rzeki powstaje niebezpieczna głębia, a przy wypukłym – płycizny.

należy przestrzegać informacyjnych znaków ostrzegawczych, początkujący pływacy powinni unikać kąpieli w miejscach gwałtownego spadku dna.

Wywrotka jednostki pływającej – w pierwszej kolejności należy zapewnić bezpieczeństwo ludziom – sprawdzić stan liczebny załogi, wyposażyć w sprzęt ratunkowy.

Jeśli łódź utrzymuje się na wodzie pozostajemy przy niej i wzywamy pomocy (próbujemy postawić jednostkę), gdy łódź tonie odpływamy od niej.

Jeśli zamierzasz spędzić wolny czas żeglując, korzystaj z poniższych porad:

Przed każdym wypłynięciem na jezioro sprawdź stan techniczny łodzi, żagli, steru
i olinowania.

Wskazane jest, aby załoga założyła kamizelki asekuracyjne.

Przygotuj właściwie sprzęt ratunkowy (koło z rzutką, kamizelka ratunkowa) – możesz go potrzebować podczas akcji „Człowiek za burtą”.

Przygotuj kotwicę (około 25m liny)

Przed wypłynięciem zapoznaj się z komunikatami dotyczącymi prognozy pogody
w rejonie pływania.

Miej żagle przygotowane do refowania.

Staraj się pływać tam, gdzie nie ma oznaczonych mielizn i kamieni.

Przy bardzo silnych wiatrach należy odpowiednio zrefować żagle.

W przypadku kiedy jacht potrzebuje pomocy wywieś na topie masztu (przy użyciu fału) koło ratunkowe lub kamizelkę asekuracyjną.

Jeżeli wieje bardzo mocno należy schronić się do portów bezpieczeństwa. W razie konieczności rozważ i zaplanuj alternatywny środek transportu – to lepszy sposób niż rozbicie lub wywrotka jachtu.

Zwróć uwagę czy łódź, którą czarterujesz jest ubezpieczona – to ważne w przypadku uszkodzenia jednostki.

W razie problemów na wodzie wezwij pomoc korzystając z numeru telefonu alarmowego – 112. Zabezpiecz aparat telefoniczny przed zamoczeniem.
  
KOMUNIKAT – poszukiwani świadkowie kolizji drogowej
Sosnowiec - Nasze Miasto

Komisariat Policji I w Sosnowcu prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie dotyczące kolizji drogowej, która miała miejsce w dniu 31 lipca 2013 roku około godziny 7.55 na skrzyzowaniu ulic Ostrogórskiej i Kruczkowskiego.Nieustalony dotychczas pojazd ciężarowy podczas zmiany pasa ruchu nie udzielił pierwszeństwa autobusowi, zmuszając w tej sposób jego kierowcę do gwałtownego hamowania, w wyniku czego czteroletni chłopiec będący pasażerem autobusu uderzył głową w siedzisko. Kierujący pojazdem ciężarowym nie zatrzymując się odjechał w kierunku Mysłowic.

W związku z powyższym uprasza się bezpośrednich świadków powyższego zdarzenia lub osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji I w Sosnowcu w Sosnowcu przy ul. Piłsudskiego 2 tel. (32) 296-13-70 lub najbliższą jednostką Policji.
  
Uwaga na kradzieże złotych łańcuszków
ZagłębieLato w pełni, szczyt sezonu wakacyjnego, tymczasem przestępcy nie próżnują. Wpatrują się w damskie dekolty, lecz nie w celu docenienia walorów niewieściej urody, ale w poszukiwaniu eksponowanego tam często cennego przedmiotu zainteresowania przestępczego. W ostatnich dniach na terenie naszego miasta miało miejsce kilka przypadków kradzieży złotej damskiej biżuterii w postaci łańcuszków. Sprawcy, którymi są młodzi mężczyźni o dużej sprawności fizycznej wykorzystując nieuwagę , ale także wywołane wysoką temperaturą zmęczenie kobiet w różnym wieku idących w ciągu dnia chodnikiem w grupie innych osób, albo przechodzących przez przejście podziemne, podbiegają i zrywają z szyi złote łańcuszki najczęściej z zawieszkami, po czym szybko oddalają się. Z uwagi na dynamiczny przebieg sytuacji i element zaskoczenia, ofiary i przechodnie nie są w stanie podjąć skutecznej reakcji obronnej. W wyniku takiego zdarzenia straty wynoszą zwykle kilkaset złotych. W związku z powyższym apelujemy, aby powstrzymać się od eksponowania wartościowej, złotej biżuterii która może stać się celem kradzieży, zwłaszcza w miejscach przebywania lub przemieszczania się dużej ilości ludzi, np. na ruchliwych chodnikach, targowiskach, przystankach czy też w środkach komunikacji publicznej. Pion kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzi w tej sprawie intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tych czynów. Świadkowie zdarzeń i osoby posiadające w tej sprawie informacje proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.
  
Wakacyjne remonty w szkołach
Sosnowiec - Nasze MiastoW większości sosnowieckich placówek oświatowych prowadzone są remonty i modernizacje. W niektórych obiektach prace są kompleksowe , w innych to tylko dorażne naprawy. Większość z nich zaplanowano już w marcu a w miejskim budżecie zabezpieczono na ten cel 3,48 mln zł.

Remonty i przebudowy wynikają ze stanu technicznego obiektów wydanych Decyzji Powiatowego i Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i innych zaleceń z przepisów związanych z warunkami technicznymi jakim muszą odpowiadać budynki oświatowo- wychowawcze.

W okresie przerwy wakacyjnej realizowane są roboty remontowo-budowlane :
1. związane z dalszą reorganizacją sieci placówek oświatowych w mieście –

- adaptacja pomieszczeń parteru w budynku ZSO nr 3 dla potrzeb Poradni Psychologiczno-
Pedagogicznej Nr 1 przenoszonej z ul. Sucha ( obecnie w obiekcie ZSS nr 2)
- odnowienie pomieszczeń po PPP nr 1 w budynku ZSS nr 2


2. Remont segmentu basenu w ZSO nr 3- wymiana filtrów, posadzki i sufitu


3. kontynuacje przebudowy sanitariatów uczniowskich i łazienek dziecięcych z dostosowaniem do obowiązujących przepisów ; warunków techniczno- sanitarnych w placówkach oświatowych . Obecnie w trakcie realizacji ; w Szkołach Podst. Nr 21, Nr 23; Nr 39; Gimn. Nr 9 ,ZSO nr 7 , ZSO nr 14 oraz w Przedszkolach Miejskich Nr 43 i Nr 44 .

4. remont pomieszczeń kuchni i zaplecza w PM nr 15 i Nr 29 .


5. instalacja ciepłej wody w sanitariatach uczniowskich –w 4-ch placówkach – SP nr 10;16;35;42


6. remont nawierzchni placu szkolnego w ZSS nr 2 , SP nr 15 i tarasu w PM nr 46 po przekazaniu środków , realizuje Jednostka gminy - MZUK .


7. remonty dachów- wymiana pokryć i obróbek blacharskich – w SP nr 40; nr 42 ,ZSO nr 11, ZSM-E i kontynuacja remontu attyki dachowej w SP nr 6

8. zadania celowe z tyt. ochrony środowiska ( zadania celowe uzgodnione z Wydziałem Ochrony Środowiska UM w S-cu) ,w ZSO nr 2 - rozpoczęcie modernizacji instalacji wody na basenie ,w Z.S.O. nr 10 - likwidacja kotłowni lokalnej i przyłącze obiektu do sieci cieplnej ZEC- Katowice ; remont modernizacyjny instalacji c.o. i docieplenie seg. gimnazjum w PM nr 11; nr 33; nr 54 oraz w segmencie basenu Z.S. Technicznych – wymiana
okien na system PCV

9. w ramach umowy Gminy z firmą Siemens – realizowany jest program zarządzania energią w budynkach edukacyjno-oświatowych miasta ; w tym wymiana oświetlenia ,montaż zaworów termostatycznych oraz monitoring energii
  
Sosnowieckie schronisko przeżywa oblężenie
Sosnowiec - Nasze MiastoLato, to dla nas radosny i beztroski czas wakacji, ale dla porzuconych psów i kotów - najsmutniejsza pora roku. Niektórzy właściciele pozbywają się swoich czworonogów przed wyjazdem na urlop. Sosnowieckie schronisko jest przepełnione.

Od początku lipca do schroniska w Sosnowcu trafiło 96 kotów i 83 psy. Niektóre z nich właściciele przyprowadzili przed wyjazdem na wakacje. Zdarzały się też przypadki pozostawienia zwierząt przywiązanych do drzewa w pobliżu placówki. Obrońcy praw zwierząt apelują, aby na czas urlopu pozostawić swojego czworonoga w specjalnym hotelu albo u znajomuch lub rodziny.W tej chwili na terenie schroniska przebywa 165 psów i 41 kotów. W przypadku tych pierwszych, liczba jest prawie dwukrotnie wyższa od pojemności boksów.


- To poważny problem, który powtarza się co roku latem. Jednakże nie mamy do czynienia ze stanem klęski. Radzimy sobie, bo musimy. Zwierzęta mają cały czas dostęp do pitnej wody, klatki są zraszane, ale znacznie przepełnione- poinformował Grzegorz Barczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.Władze MZUK otrzymały już zgodę gminy na wydzierżawienie terenu przylegającego do schroniska. Powstaną tam dodatkowe boksy. Teren jest bardziej zadrzewiony, więc problem zbytniego nasłonecznienia klatek też zostanie rozwiązany. Na terenie obecnego schroniska słońce operuje cały czas.Wysokie temperatury stanowią także zagrożenie dla zwierząt wolnożyjących. Jeśli ktoś ma ogródek, albo chociaż balkon, może pozostawić tam poidełko dla ptaków. Warto też pamiętać o pozostawieniu naczynia z wodą dla bezdomnych kotów, których nie wyłapuje się w naszym mieście. Są naturalnym elementem miejskiego ekosystemu, więc trzeba o nie zadbać.- Opieka nad ptakami raczej nie należy do zakresu działalności naszej placówki, ale prywatnie jako mieszkaniec obserwuję, że radzą sobie one całkiem nieźle z upałami. Nie płoszę ich i nie przeganiam ze swojego ogródka, jeśli chcą napić się z oczka wodnego albo wykąpać - mówi dyrektor MZUK.Przypominamy, że cały czas trwa akcja zbiórki suchej karmy dla zwierząt w sosnowieckim Centrum Informacji Miejskiej. Osoby zainteresowane adopcją, wszelkie informacje mogą uzyskać na stronie schroniska.


  
Trwają półkolonie. Zapisz swoje dziecko!
Sosnowiec - Nasze Miasto76 dzieciaków wzięło do tej pory udział w półkoloniach organizowanych przez sosnowiecki MOSiR. W planach są jeszcze dwa turnusy w sierpniu.

- W pierwszym turnusie od 15 do 19 lipca wzięło udział 20 dzieciaków. 12 w grupie wszechstronnej i 8 w grupie morskiej. W drugim turnusie udział brało 31 dzieciaków- 12 w grupie wszechstronnej, 10 w aktywnej i 9 w sportowej,trzeci turnus zgromadził 27 dzieci. Obecny rozpoczął się w poniedziałek 5 sierpnia i potrwa do piątku. Tym razem mamy 4 grupy morską,sportową ,aktywną i wszechstronną – mówi Adam Gil z sosnowieckiego MOSiR-u.
Wśród atrakcji półkolonii są m.in.: basen, skimboard, tenis ziemny, wyjazdy na ściankę wspinaczkową do poziomu 450, tor kartingowy, mountainboard, szkółka żeglarska na kąpielisku Stawiki.
Zgłoszenia przyjmowane sąw godz. 10:00-15:00 a w środy do godz 16.30 w Dziale Komunikacji i Imprez MOSiRu ((Dom Sportowca, ul. Kresowa 1, I piętro, pokój nr 15). Informacje pod nr tel. (32) 299 64 38.Zasady zapisów:

dla dzieci w wieku: 7-9 lat (grupa 1) oraz 10-13 lat (grupy 2-4),
turnusy: od 15 do 19 lipca, od 22 do 26 lipca, od 29 lipca do 2 sierpnia, od 5 do 9 sierpnia, od 19 do 23 sierpnia, od 26 do 30 sierpnia,
zajęcia: nauka wspinaczki, szkółka żeglarska, nauka jazdy na mountainboardzie i skimboardzie, nauka i doskonalenie techniki pływania, nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego oraz inne,
zasady: dziecko należy przywieźć na miejsce zbiórki w godz. 7-8 oraz odebrać do godz. 16 każdego dnia,
grupy: 12-osobowe; dzieci znajdować się będą pod opieką wychowawców oraz instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje,
koszt 5-dniowego turnusu: 100 zł / osobę; opłata zawiera wyżywienie.  
Martyna Bierońska wywalczyła w Kolumbii srebro
SportOd 25 lipca do 3 sierpnia w Cali w Kolumbii odbyły się IX Igrzyska Sportów Nieolimpijskich World Games.Do startu w tegorocznych Igrzyskach z Polski zakwalifikowało się 32 zawodników i zawodniczek. W dyscyplinie ju-jitsu 5 zawodników i zawodniczek, w tym zawodniczka KS „Budowlani” w Sosnowcu Martyna Bierońska, która wywalczyła srebrny medal.

Igrzyska te organizowane są co 4 lata. Eliminacje do startu w Igrzyskach trwają 4 lata i start zawodników w poszczególnych dyscyplinach jest limitowany. Po Letnich Igrzyskach Olimpijskich jest to największa impreza sportowa na Świecie pod względem startujących państw, dyscyplin i zawodników. W Cali startowało 4000 zawodników ze 120 państw w 32 dyscyplinach sportowych.
10 lipca 2013r. wszyscy zawodnicy i trenerzy biorący udział w Igrzyskach otrzymali nominacje z rąk Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.


Cała reprezentacja Polski na tych Igrzyskach zdobyła 5 medali (2 złote, 3 srebrne), z czego w dyscyplinie ju-jitsu 4 medale (1 złoty, 3 srebrne) i jedno IV miejsce. Trenerem Reprezentacji Polski w Ju-Jitsu był Marian Jasiński z KS „Budowlani” w Sosnowcu.

Zmaganiom zawodników polskiej reprezentacji w ju-jitsu towarzyszył Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Medale dla Polski w ju-jitsu zdobyli:

złoty medal – Anna Polok z Chorzowa w kategorii Ne-waza w wadze 70kg,
srebrny medal – Emilia Maćkowiak z Wrocławia w kategorii fighting w wadze 70kg,
srebrny medal – Tomasz Szewczak z Olsztyna w kategorii fighting w wadze 94kg,
srebrny medal – Martyna Bierońska z Sosnowca w kategorii fighting w wadze 55kg.

W drodze do finału Martyna pokonała kolejno reprezentantki: Tajwanu, Szwecji i Norwegii. W walce finałowej uległa na punkty reprezentantce Niemiec.
Ten srebrny medal Martyny należy do największych osiągnięć KS „Budowlani” w Sosnowcu. Poprzedni brązowy medal, który był jedynym medalem dla Polski w tej dyscyplinie zdobył również zawodnik naszego Klubu Grzegorz Zimoląg w VI World Games, w 2001r., które odbyły się w mieście Akita w Japonii.
Następne X Igrzyska World Games odbędą się w 2017r. we Wrocławiu.


10 lipca 2013r. wszyscy zawodnicy i trenerzy biorący udział w Igrzyskach otrzymali nominacje z rąk Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

  
Zapisy na wyjazd do Wałbrzycha
SportW trzech poprzednich sezonach kibiców Zagłębia nie było w Wałbrzychu. W sobotę będą! Już trwają zapisy na ten wyjazd.

Data: 10.08 (SOBOTA)
Godzina zbiórki: 9:30
Miejsce zbiórki: Dworzec PKP w Sosnowcu
Zapisy: - Osoby ogarniające dzielnice
- internetowo 08 1050 1272 1000 0022 9448 5293 ING Bank Śląski - podajemy imię, nazwisko, pesel i dzielnicę, w tytule wpisujemy Wałbrzych
- Sklep Kibica w Sosnowcu
- Siłownia SuperGym w Dąbrowie Górniczej
Koszt: kaucja 20zł + 10zł bilet na mecz


Przy zapisach płacimy również 20zł kaucji! Będzie ona zwracana w Wałbrzychu przy wejściu. Jest to spowodowane sporą grupą osób, które zapisują się na wyjazd, po czym nie przychodzą na zbiórkę. Później muszę się tłumaczyć w sekretariacie gospodarzy dlaczego brakuje kilkadziesiąt osób z listy wyjazdowej.

Bilet na przejazd standardowo we własnym zakresie.

Zapisy trwają do piątku 9 sierpnia do godziny 16:00.

http://zaglebie.sosnowiec.pl
  
Będzin: Odbiór prac na wzgórzu zamkowym
ZagłębieW dniu dzisiejszym dokonano odbioru prac prowadzonych na wzgórzu zamkowym w ramach realizowanej Rewaloryzacji Wzgórza Zamkowego wraz z zabezpieczeniem i odtworzeniem elementów zabytkowych w Będzinie
w ramach subregionalnego projektu pn.: „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i osiągnięć kulturalnych Zagłębia”.Wykonano szereg prac mających na celu poprawę wizerunku oraz zwiększenie atrakcyjności terenu. Zagospodarowano dawny ogródek jordanowski, gdzie znajduje się „mały” amfiteatr, zmianie uległa nawierzchnia alejek parkowych z zachowaniem ich historycznego przebiegu, wprowadzono oświetlenie parku, powstał plac zabaw i miejsca „magiczne”, a także zrekonstruowano średniowieczny wał obronny i odtworzono półziemianki.
  
Dotacja dla Klubu Sportowego "Czarni"
SportKolejowy Klub Sportowy „Czarni” w Sosnowcu otrzymał dotację w wysokości 50 000,00 zł na realizację zadania pn. "Przygotowanie do współzawodnictwa sportowego szczebla centralnego w rozumieniu przepisów właściwych związków sportowych w kategorii seniorskiej oraz udział w tym współzawodnictwie w dyscyplinach zespołowych w I lidze piłki nożnej kobiet."

Piłkarki „Czarnych” dwunastokrotnie zdobywały tytuł Mistrzostwo Polski i aż jedenaście razy sięgały po Puchar Polski!

Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu informuje, że Prezydent Miasta Sosnowca Zarządzeniem nr 926 z dnia 1 sierpnia 2013 r. w sprawie przyznania dotacji na realizację w 2013 r. zadań publicznych Miasta Sosnowca w dziedzinie sportu przyznał dotację w wysokości 50 000,00 zł na realizację zadania pn. "Przygotowanie do współzawodnictwa sportowego szczebla centralnego w rozumieniu przepisów właściwych związków sportowych w kategorii seniorskiej oraz udział w tym współzawodnictwie w dyscyplinach zespołowych w I lidze piłki nożnej kobiet."

  
Strona 82 z 762 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Sosnowiec
ExpoWELDING już od wtorku 13.10.2014
14 października rozpoczyna się w Expo Silesia kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014 w . Będzie to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodnie...

Pomóż poszkodowanym w pożarze 13.10.2014
LXIV Sesja Rady Miejskiej 10.10.2014
ZUS dla ubezpieczonych 03.10.2014
Odnowią perony na Dworcu Głównym 01.10.2014
Na zapiekanki do Sosnowca 24.09.2014
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – Wystartowało głosow... 22.09.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Jesienna akcja szczepienia lisów 11.09.2014
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 1 a 8 października 2014 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki ...

Sosnowiec znowu będzie za pół ceny. Akcja ze zniżkami w b... 28.08.2014
Skradzione we Francji ciągniki rolnicze warte milion znal... 28.08.2014
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 32-latka, który napadał ... 28.08.2014
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014

Więcej wiadomości
Sport
Medale kick-bokserów AKS Niwka 14.10.2014
Udany start kick-bokserów AKS Niwka podczas rozegranych w Ożarowie Mazowieckim Mistrzostw Polski Seniorów oraz zawodów Pucharu Polski Juniorów Kick Light. Brązowy medal Mistrzostw Pols...

Spędź weekend na sportowo 10.10.2014
Puda na pudle 01.10.2014
Pierwsze miejsce sosnowieckich koszykarek 19.09.2014
Sosnowiczanie ze srebrnymi medalami 19.09.2014
Srebro sosnowieckich lekkoatletów 03.09.2014
Piłkarka Czarnych w reprezentacji 03.09.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Spotkanie autorskie z Hugo Baderem 09.10.2014
13 października o godz.18.00 w Auli Biblioteki Głównej odbędzie się spotkanie autorskie z reportażystą i dziennikarzem Jackiem Hugo -Baderem. Polski reportażysta i dziennikarz zawod...

Natalia Niemen na "Dekadę serdeczności" 06.10.2014
Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów z kolejnymi atr... 24.09.2014
V Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów 22.09.2014
Jedź na grzyby z MDK Kazimierz 15.09.2014
Maria Czubaszek w klubie „Maczki" 12.09.2014
Kino Helios zaprasza 11.09.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion