Wygrana i awans Zagłębia
SportPiłkarze Zagłębia pokonali 2:0 Concordię Elbląg w meczu rundy przedwstępnej rozgrywek Pucharu Polski i od razu przeskoczyli dwa szczeble pucharowej drabinki. Dzięki wolnemu losowi w rundzie wstępnej nasz zespół awansował do I rundy rozgrywek gdzie rywalem zespołu Mirosława Kmiecia będzie Warta Poznań.
Już po kwadransie Zagłębie prowadziło 2:0. W 12 minucie tercet Tomasz Szatan, Hubert Tylec i Łukasz Matusiak kapitalnie rozmontował obronę gości i ostatni z wymienionych nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Dwie minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szatan, który mierzonym uderzeniem z kilkunastu metrów podwyższył prowadzenie, a jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

- W tym meczu mieliśmy zrobić wszystko, by awansować, by dostać się do kolejnej rundy. Spotkaniem z Concordią zakończyliśmy obóz dochodzeniowy, podczas którego trenowaliśmy dwa razy dziennie. Najważniejsze jest dla nas zwycięstwo – podkreślał trener Mirosław Kmieć.

24 lipca (środa) nasz zespół zmierzy się w I rundzie Pucharu Polski z Wartą Poznań (początek meczu w Sosnowcu o godz. 19.00), a trzy dni później, w sobotę zagra na wyjeździe z Wartą Poznań, a spotkanie to będzie inaugurować zmagania naszej drużyny w sezonie 2013/2014. Pierwszy mecz ligowy w nowych rozgrywkach przed własną publicznością sosnowiczanie rozegrają 3 sierpnia. Rywale będzie beniaminek Błękitni Stargard Szczeciński.

Runda przedwstępna Pucharu Polski
Zagłębie Sosnowiec – Concordia Elbląg 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Matusiak 12., 2:0 Szatan 14.

Zagłębie: Wieczorek – Sierczyński, Jarczyk, Ostrouszko, Ninkovic – Tylec (82. Malara), Grube, Matusiak, Szatan, Cyganek (73. Domański) – Jankowski (70. Tumicz).
  
Sukces laureatki Miejskiego Stypendium Artystycznego
KulturaZuzanna Janczak, laureatka Miejskiego Stypendium Artystycznego w roku akademickim 2012/2013, przyznanego przez Prezydenta Miasta Sosnowca, w XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Premio Citta di Padova" w Padwie we Włoszech zajęła II miejsce w kategorii solistów od 23 do 40 roku życia.
  
Wybrali szkoły w swoim mieście
Sosnowiec - Nasze MiastoTylko 38 absolwentów sosnowieckich gimnazjów zdecydowało się kontynuować dalszą naukę poza Sosnowcem. To jedno ze statystycznych podsumowań naboru do szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście.
694 gimnazjalistów zdecydowało się kontynuować dalszą naukę w technikach, 585 w liceach ogólnokształcących, a 149 wybrało szkoły zawodowe. – W sumie do szkół ponadgimnazjalnych przydzielono 1428 uczniów, którzy w tym roku kończyli gimnazja prowadzone przez nasze miasto. Cieszy fakt, że z ogólnej liczby absolwentów, która wyniosła 1466 tylko 38 zdecydowało się kontynuować edukację poza granicami Sosnowca. To dowód na to, że oferta przez nas przygotowana zadowoliła uczniów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. To zarazem pokazuje, że mylą się ci, którzy twierdzą, że sosnowieckie szkoły nie przyciągają uczniów. Od czasu gdy reformujemy sosnowiecką oświatę mieliśmy do czynienia z wieloma próbami podważania naszych decyzji, wręcz zniechęcania do wyboru sosnowieckich szkół, ale jak widać uczniowie, a więc najbardziej zainteresowani mają swoje zdanie w tym temacie - mówi Agnieszka Czechowska-Kopeć, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna m.in.: za resort edukacji.

I podkreśla, że były lata gdy naukę poza Sosnowcem wybierało ponad sto uczniów. - Od pewnego czasu tendencja ta jest jednak spadkowa, a tegoroczny wynik gdy tylko 38 gimnazjalistów chce kontynuować naukę poza Sosnowcem jest najlepszym od lat – dodaje zastępca prezydenta Agnieszka Czechowska-Kopeć.

Największym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się w tym roku: VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka, II LO im. Emilii Plater oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Do tych szkół było najwięcej chętnych. Rekrutacja we wszystkich szkołach w mieście prowadzona będzie do końca sierpnia.
  
Nemo zaprasza
ZagłębieTradycyjnie jak co roku od 1 lipca dzieci (od wieku przedszkolnego) i młodzież szkolna, mieszkający na terenie Dąbrowy Górniczej, mają zapewniony wolny wstęp na baseny w Nemo.

Z bezpłatnych kąpieli moga korzystać od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 16.00 (ostatnie wejście o godz 14.00).
Pobyt w Nemo przewidziany jest na dwie godziny jednorazowo.
Dzieci poniżej 10 lat muszą obowiązkowo przebywać na basenach pod opieką opiekunów prawnych, którzy mają możliwość zakupu dla siebie biletu wstępu z 30% bonifikatą.

Program obowiązuje do 31 sierpnia.

Więcej o miejskiej ofercie wakacyjnej czytaj tutaj
  
Lipcowe propozycje dla aktywnych
ZagłębieLato w pełni, okres urlopów, ale przedstawiciele dąbrowskich stowarzyszeń i fundacji mogę ten czas przeznaczyć na szkolenia. Propozycje dla nich przygotował Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości.

Członkowie, pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych mogą korzystać z bezpłatnego doradztwa bieżącego i specjalistycznego (marketing, prawo, księgowość), a także szkoleń i spotkań branżowych. W najbliższych tygodniach zaplanowano następujące zajęcia:

10 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – spotkanie dot. strony www.ngo.dabrowa-gornicza.pl

16 lipca 2013 r. (10:00-14:00) – Letnia Akademia Ekonomii Społecznej – spotkanie 1

- Lider, animator, aktywator - Twoja rola w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego – prowadząca Magdalena Mike - uczestnikom spotkań zaprezentowana zostanie wiedza z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej - stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej oraz zakładów aktywności zawodowej, przedstawione zostaną tzw. dobre praktyki z zakresu gospodarki społecznej, jak również utworzony zostanie wspólny pomysł na działanie społeczne.

17 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – spotkanie dot. karty oceny projektów dotacyjnych – grupa ds. dotacji 2014

23 lipca 2013 r. (10:00-14:00) – Letnia Akademia Ekonomii Społecznej – spotkanie 2 – ABC ekonomii społecznej - Podmioty ekonomii społecznej – stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej oraz zakłady aktywności zawodowej. Działania na rzecz osób mających problemy z funkcjonowaniem na otwartym rynku pracy - – prowadząca Magdalena Mike - uczestnikom spotkań zaprezentowana zostanie wiedza z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej - stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej oraz zakładów aktywności zawodowej, przedstawione zostaną tzw. dobre praktyki z zakresu gospodarki społecznej, jak również utworzony zostanie wspólny pomysł na działanie społeczne.

24 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – spotkanie dot. karty oceny projektów dotacyjnych - grupa ds. dotacji 2014

25 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – Spotkanie grupy branżowej DFOP - Samorząd i polityka, rozwój regionalny, prawa człowieka, religia, itp. – koordynator z ramienia DFOP: Ewa Filus-Oberc

26 lipca 2013 r. (14:00-16:00) – Nie jesteś skazany na konkurs dotacyjny – jak zdobyć fundusze na działania statutowe organizacji – spotkanie poprowadzi Justyna Bartosiewicz, księgowa, która omówi następujące zagadnienia: pojęcie działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej, możliwości pozyskania środków finansowych w ramach działalności odpłatnej;przetargi i zapytania ofertowe a działalność odpłatna oraz zasady rozliczenie działalności odpłatnej.

26 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – Spotkanie grupy branżowej DFOP - Ochrona zdrowia, niepełnosprawność – koordynator z ramienia DFOP: Bogdan Zandecki

30 lipca 2013 r. (10:00-14:00) – Letnia Akademia Ekonomii Społecznej -spotkanie 3- Ciekawe pomysły na działania w sektorze ekonomii społecznej – prowadząca Magdalena Mike - uczestnikom spotkań zaprezentowana zostanie wiedza z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej - stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej oraz zakładów aktywności zawodowej, przedstawione zostaną tzw. dobre praktyki z zakresu gospodarki społecznej, jak również utworzony zostanie wspólny pomysł na działanie społeczne.

31 lipca 2013 r. (16:00-18:00) – spotkanie dot. karty oceny projektów dotacyjnych - grupa ds. dotacji 2014

1 sierpnia 2013 r. (16:00-18:00) - Spotkanie grupy branżowej DFOP - Opieka społeczna, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym – koordynator z ramienia DFOP: Jadwiga Kowalik

W celu umówienia spotkania doradczego bądź zgłoszenia udziału w szkoleniach, należy skontaktować z pracownikami Inkubatora pod numerami telefonu 668 573 952 lub 602502478, bądź mailowo na adres: inkubator.dg@gmail.com.

W ISP wsparcie otrzymają nie tylko reprezentanci funkcjonujących organizacji, ale również osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w „trzecim sektorze”.

O bezpłatnej ofercie ISP można przeczytać na stronie ngo.dabrowa-gornicza.pl.
  
Kolizja z radiowozem
ZagłębieDo kolizji z radiowozem doprowadził 22-latek z Zabrza. Kierujący fordem wpadł w poślizg i uderzył w obsługujący kolizję w oznakowany policyjny samochód. Zdarzenie miało miejsce na DTŚ, w kierunku Chorzowa.

W sobotę wieczorem na Drogowej Trasie Średnicowej miała miejsce kolizja. Wezwani na miejsce policjanci sporządzali dokumentację w zaparkowanym na poboczu radiowozie. W pewnym momencie w radiowóz na sygnałach uderzył Ford Mondeo. Gdy kierowca zauważył policyjny samochód gwałtownie zahamował i wpadł w poślizg. 22-latek z Zabrza był trzeźwy. Policjant odniósł ogólne obrażenia ciała.
  
Śmiertelny wypadek na S1
ZagłębieBędzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, który miał miejsce w sobotę rano na trasie S1 w rejonie miejscowości Mierzęcice. Kierujący osobowym renaultem mężczyzna, w rejonie węzła komunikacyjnego Pyrzowice, wykonując nieprawidłowy manewr zawracania, uderzył w nadjeżdżającego tira. W wyniku obrażeń doznanych w skutek wypadku, w drodze do szpitala zmarł.

Do wypadku doszło około godziny 5.30 w rejonie węzła komunikacyjnego Pyrzowice, w pobliżu miejscowości Mierzęcice. Jadący drogą S1 55-letni mieszkaniec Knurowa, wykonał nieprawidłowy manewr zawracania, w trakcie którego kierowany przez niego scenic uderzył w prawidłowo jadący ciągnik siodłowy Renault wraz z naczepą. Autem osobowym oprócz kierowcy podróżowały jeszcze trzy kobiety. Obrażenia jakich doznał w trakcie wypadku kierowca spowodowały jego śmierć w drodze do szpitala. Trzy pasażerki samochodu osobowego zostały przewiezione do szpitala. Policjanci aktualnie ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.
  
Boiska i hale przy szkołach czekają na chętnych aktywnego wypoczynku
Sosnowiec - Nasze MiastoZapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępności bazy sportowo-rekreacyjnej w placówkach oświatowo-wychowawczych w naszym mieście w okresie wakacji. Szczegóły w załączniku poniżej.

Dostępność bazy sportowo-rekreacyjnej w placówkach oświatowo-wychowawczych w okresie letnim

Dodatkowych informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji UM pod numerem telefonu 2960659.
  
Porozumienie w sprawie DTŚ podpisane!
Sosnowiec - Nasze MiastoPrezydenci Mysłowic, Jaworzna i Sosnowca podpisali w czwartek porozumienie w sprawie przygotowania i realizacji inwestycji pn. Drogowa Trasa Średnicowa Katowice - Dąbrowa Górnicza na terenie miast: Mysłowice, Sosnowiec, Jaworzno.

- Powstanie tej drogi jest w takim samym interesie zarówno Jaworzna, Mysłowic i Sosnowca jak i Katowic. Przypominam, że DTŚ 2 w kierunku zachodnim, czyli do Gliwic jest już praktycznie ukończona. Teraz czas na wschodnią część – tłumaczył Paweł Silbert prezydent Jaworzna.

Dzięki porozumieniu podpisanym przez prezydentów: Mysłowic Edwarda Lasoka, Jaworzna Pawła Silberta oraz Sosnowca Kazimierza Górskiego, miasto Jaworzno wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie prac ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna opracowania dokumentacji, co pozwoli na znaczne obniżenie wkładu miast. Wstępnie szacuje się, że koszty opracowania wyniosą ok 2,3 mln zł., z tego na Sosnowiec przypada ok 1 mln zł.

- Ta droga jest nam wszystkim potrzebna. Potrzebują jej Mysłowice, by odciążyć centrum miasta. Potrzebuje Jaworzno, by skrócić dojazd z Katowic. Potrzebuje też Sosnowiec, by zagwarantować mieszkańcom alternatywne połączenie z Katowicami. Chciałbym przypomnieć, że trzypasmowy odcinek łączący Katowice z Sosnowcem jest najbardziej obciążoną drogą w kraju – argumentował Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

Opracowanie dokumentacji obejmuje studium transportowe, dokumentacje oraz koncepcję techniczną dla uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i studium wykonalności.

Termin zakończenia prac przygotowawczych wstępnie planuje się na 15 sierpnia 2015 r.
  
Sosnowieckie drogi po remoncie
Sosnowiec - Nasze MiastoZakończono kilka ważnych inwestycji i remontów drogowych. Kierowcy mogą być zadowoleni bo kilka strategicznych punktów na drogowej mapie Sosnowca gruntowanie zmodernizowano. A to nie koniec...
Sprawiająca sporo problemów podziurawiona ulica Wojska Polskiego na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Orląt Lwowskich dzisiaj wygląda jak nowa. Zmotoryzowani odczują wyrażną poprawę także na przebudowanym wiadukcie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 86 z ul. Małobądzką oraz wyremontowanej jezdni w ciągu DK-94 w rejonie ulic Będzińskiej i Piotrkowskiej. W tych przypadkach zakończył się I etap prac.

Drogowcy zajęli się też renowacją barier i wyrównaniem nawierzchni przyległego ciągu pieszego wiaduktu przy ul. Małobądzkiej oraz remontami częściowymi nawierzchni jezdni na ulicach Szenwalda, Głównej, Armii Krajowej, Juliuszowskiej, Obwodowej, Maczkowskiej i Kolonii Wągródka. Ponadto wyremontowano nawierzchnię przy ul. Wileńskiej i ul. Mjr H. Hubala-Dobrzańskiego. Cały czas prowadzone są drobniejsze naprawy nawierzchni, drogowcy zabezpieczają na bieżąco te miejsca, które mogą stnowić zagrożenie dla kierowców. - O każdym takim przypadku prosimy informować Wydział Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym UM w Sosnowcu tak aby odpowiednie służby mogły się tym jak najszybciej zająć - podkreśla Wojciech Guzik, naczelnik wydziału.

-Część prac już się zakończyła, inna trwają. Największy zasięg ma przebudowa ulicy Będzińskiej, która przejdzie całkowitą gruntowną modernizację. Mam nadzieję, że wszystkie te działania przyczynią się do poprawy komfortu na sosnowieckich drogach - dodał prezydent Kazimierz Górski.

O dalszych postępach w działaniach na drogach naszego miasta będziemy informować na bieżąco.
  
Miejski Rzecznik Konsumentów w budynku głównym
Sosnowiec - Nasze MiastoPrzypominamy, że od dziś, tj. 15 lipca 2013 biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów zmienia siedzibę.
Miejski Rzecznik Konsumentów przyjmować będzie interesantów od 15 lipca 2013 r. w głównym budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20 pokój 010 (wejście główne do budynku lub boczne od strony baru).
  
Strona 82 z 755 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Sosnowiec
Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna Odblaskowi.pl 21.08.2014
Już w najbliższy weekend w Centrach Handlowych Auchan w Sosnowcu i Katowicach rozpocznie się ogólnopolska kampania edukacyjna Odblaskowi.pl, która ma na celu propagowanie zasad bezpieczne...

Wakacyjne grillowanie w Parku Środula 20.08.2014
10 dni sądzili, że są ponad prawem. Odpowiedzą za pobicie 20.08.2014
Jak powinien wyglądać Park miejski z Egzotarium? Kolejne ... 14.08.2014
Uwaga! Przekierowania przepływu wody w sieci wodociągowej... 14.08.2014
Zapraszamy do Twista 11.08.2014
Jak powinien wyglądać Park miejski z Egzotarium? Jutro ko... 11.08.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
29-latek usłyszał już sześć zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów na terenie Sosnowca. W nocy z czwartku na piątek około godziny 3.00 na ulicy Wysokiej policyjny patrol kontrolow...

Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014
II Europejski Rajd Rodzinny 22.04.2014
Będą wspólnie rekultywować tereny poprzemysłowe. 08.04.2014
Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym 19.03.2014
Szybki PIT rozliczy w Centrum Handlowym Plejada 19.03.2014

Więcej wiadomości
Sport
Ekstremalna Liga Zagłębia w sosnowieckim skateparku 14.08.2014
Ekstremalna Liga Zagłębia to cykl wakacyjnych zawodów, które odbywają się w zagłębiowskich skateparkach. Amatorzy ekstremalnych sportów konkurują w trzech dyscyplinach: rolki, deskorolka ...

Punkt dla Czarnych 11.08.2014
Mirosław Smyła: Jestem bardzo zły 09.08.2014
Nowe mieszkania komunalne - materiał Tv Sosnowiec 09.08.2014
Porażka w Legionowie 09.08.2014
Zagłębie wraca do gry! Stal Mielec na początek 30.07.2014
Prezes piłkarskiego Zagłębia zaprasza na spotkanie 29.07.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Reggae Festiwal w Kazimierzu 19.08.2014
Miejski Dom Kultury Kazimierz w Sosnowcu zaprasza wszystkich na VIII Festiwal Reggae, który odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 30.08.2014 r. w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowc...

„Parada Tubylców” 19.08.2014
Wystawa Małgorzaty Małkiewicz w Centrum Informacji Miejskiej 11.08.2014
Letnie Granie w Centrum Sztuki 11.07.2014
Kino Letnie na Patelni - Kac Vegas 11.07.2014
Bocian Nasz 04.07.2014
Sherlock Holmes na Patelni! 04.07.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion