Dotacja dla Klubu Sportowego "Czarni"
SportKolejowy Klub Sportowy „Czarni” w Sosnowcu otrzymał dotację w wysokości 50 000,00 zł na realizację zadania pn. "Przygotowanie do współzawodnictwa sportowego szczebla centralnego w rozumieniu przepisów właściwych związków sportowych w kategorii seniorskiej oraz udział w tym współzawodnictwie w dyscyplinach zespołowych w I lidze piłki nożnej kobiet."

Piłkarki „Czarnych” dwunastokrotnie zdobywały tytuł Mistrzostwo Polski i aż jedenaście razy sięgały po Puchar Polski!

Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu informuje, że Prezydent Miasta Sosnowca Zarządzeniem nr 926 z dnia 1 sierpnia 2013 r. w sprawie przyznania dotacji na realizację w 2013 r. zadań publicznych Miasta Sosnowca w dziedzinie sportu przyznał dotację w wysokości 50 000,00 zł na realizację zadania pn. "Przygotowanie do współzawodnictwa sportowego szczebla centralnego w rozumieniu przepisów właściwych związków sportowych w kategorii seniorskiej oraz udział w tym współzawodnictwie w dyscyplinach zespołowych w I lidze piłki nożnej kobiet."

  
Koncert Eskalator 2013
Sosnowiec - Nasze MiastoEskalator to wakacyjny projekt Urzędu Miasta w Sosnowcu i radia Eska 99,1. Gwiazdami tegorocznego Eskalatora będą: Ewelina Lisowska, Pokahontaz, Rafał Brzozowski i Lipali! Zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 18:00 na ul. Kresową w Sosnowcu. Wstęp jest oczywiście wolny.

W ubiegłym roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się druga odsłona Eskalatora.Wtedy gwiazdami wieczoru byli: Ewa Farna, Enej, East Clubbers i Patryk. W tegoroczne wakacje ponownie muzyka opanuje Sosnowiec. Będą ciekawe debiuty i znane gwiazdy.

Autorski program koncertu zagwarantuje doskonałą mieszankę muzyki na wysokim poziomie oraz dużą dawkę wspaniałych nagród, które zostaną rozdane zebranym przed sceną fanom dobrej zabawy. Zawsze profesjonalne prowadzenie przez konferansjerów radia Eska 99,1 oraz scena i nagłośnienie na światowym poziomie, zapewni dopełnienie efektu. Mamy nadzieję, że Eskalator, rok w rok będzie obdarowywał naszych słuchaczy, corocznym koncertem w iście doborowym towarzystwie.
Eskalator 2013 odbędzie się już 9 sierpnia o godzinie 18:00 w kompleksie sportowym przy Kresowej w Sosnowcu. Wstęp jest oczywiście wolny. Eskalator, to wakacyjny projekt Urzędu Miasta w Sosnowcu i radia Eska 99,1.

Kon­cert popro­wa­dzą pre­zen­te­rzy radia Eska, któ­rzy dla publicz­no­ści przy­go­to­wali konkursy.Gwiazdy III edycji Eskalatora to: Ewelina Lisowska, Pokahontaz, Rafał Brzozowski i Lipali!Ewelina Lisowska

Pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Cerekwica. Urodziła się w 1992 roku i na co dzień studiuje filologię angielską. Od dziecka śpiewała wiedząc, że w przyszłości... zrobi karierę jako wokalistka. Na początku sierpnia 2012 roku w sklepach pojawiła się debiutancka, solowa płyta Eweliny, zatytułowana po prostu jej imieniem i nazwiskiem. Prezentuje różnorodną muzykę - od rocka, po popowe ballady.


Rafał Brzozowski

Urodził się 8 czerwca 1981 roku. Mając 10 lat zaczął ćwiczyć grę na pianinie i gitarze kilka lat później zainteresował się instrumentami klawiszowymi, na których gra nieprzerwanie do dziś. W jego życiu liczą się dwie pasje - muzyka i sport.
Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął w 2002 roku, biorąc udział w programie "Szansa na Sukces".

Lipali


W 2004 roku Tomek „Lipa” Lipnicki (Illusion), Adrian „Qlos” Kulik (TUFF ENUFF) i Łukasz „Luk” Jeleniewski (IMTM) jako zespół Lipali wydali swoją pierwszą płytę „Pi”. W 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. W 2009 roku ukazuje się „Trio”. Najnowsza płyta to „3850” na której słychać rockowy pazur Lipali i bezkompromisowy tekst „Lipy”.

Pokahontaz

Polski zespół hip-hopowy, powstały w 2003 roku po rozwiązaniu Paktofoniki. Tworzą go: Fokus (Wojciech Alszer), Rahim (Sebastian Salbert) oraz DJ Bambus (Sebastian Michalski).
Od czasu założenia grupa wielokrotnie występowała m.in. w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. W 2005 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Receptura”. W 2012 roku ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana "Re-kontakt".
  
Łapówkarz z promilami
ZagłębieBędzińscy stróże prawa zatrzymali wczoraj 37-letniego kierowcę nissana primery, który usiłował ich przekupić. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom 200 złotych, aby odstąpili od czynności służbowych. Łapówkarzowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Zatrzymany wczoraj do kontroli drogowej w Będzinie przy ulicy Krętej kierowca za odstąpienie od dalszych czynności próbował wręczyć policjantom łapówkę. Za załatwienie sprawy na miejscu zaoferował mundurowym 200 złotych. Nieprzekupni policjanci przeprowadzili badanie kierowcy za pomocą alkometru, który dał wynik ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale również za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat więzienia.
  
Dozór i poręczenie dla sprawców rozboju
ZagłębieProwadzone od kilku dni przez będzińskich policjantów intensywne czynności doprowadziły do zatrzymania w miniony weekend sprawców rozboju z dnia 29 lipca bieżącego roku. 20-letnia będzinianka i jej 19-letni kompan, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej za swój czyn mogą spędzić za kratkami nawet 12 lat.

Do rozboju doszło 29 lipca bieżącego roku, kilka minut przed godziną pierwszą w noc w Będzinie przy Alei Kołłątaja. Para napastników zaatakowała swoją ofiarę w pobliżu przystanku tramwajowego. Rozbojarze zaatakowali znienacka 32-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej kopiąc go i bijąc po całym ciele. Łupem napastników stały się buty sportowe, które miał na sobie mężczyzna, oraz pieniądze w kwocie 500 złotych. Decyzją prokuratora para napastników objęta została wczoraj policyjnym dozorem, oraz poręczeniem majątkowym. Za dokonanie rozboju mogą spędzić za kratkami nawet 12 lat.
  
Gość w Bibliotece - Arkadiusz Niemirski
KulturaJuż w czwartek 8 sierpnia 2013 gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu będzie powieściopisarz, satyryk i dziennikarz, kontynuator przygód Pana Samochodzika ‘ Arkadiusz Niemirski. W ramach akcji letniej „Porwanie w bibliotece, czyli literaccy detektywi na tropie Autor odwiedzi tego dnia dwie nasze placówki. Wstęp wolny ‘ zapraszamy!
O godz. 10.00 Arkadiusza Niemirskiego będzie można spotkać w Filii nr 17 ‘ Pogoń przy ul. Będzińskiej 22-24. Natomiast o godz. 12.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2.
  
Przechwycili ponad 30 gramów narkotyków
ZagłębieWe wtorek wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji przechwycili na terenie miasta ponad 30 gramów środków odurzających. Zatrzymano trzech sprawców, którym za posiadanie narkotyków grożą nawet 3 lata więzienia. Co więcej, jeden z nich okazał się być poszukiwanym do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Do pierwszego zatrzymania doszło przed godziną 11.00. Policjanci patrolując teren przyległy do parku Trzy Stawy zauważyli pojazd, którego kierowca kilkukrotnie zmieniał miejsce parkingowe i za każdym razem podczas krótkiego postoju obserwował inne samochody. Podejrzane zachowanie skłoniło wywiadowców do podjęcia kontroli kierowcy oraz pasażera znajdującego się w aucie. Podczas legitymowania 29 i 30-latka policjanci ujawnili blisko 2,5 grama amfetaminy i śladowe ilości marihuany. Okazało się też, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary 3 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Drugie zatrzymanie miało miejsce około godziny 18.00 w dzielnicy Szopienice. Wywiadowcy i w tym przypadku podjęli kontrolę drogową. Podczas jej przeprowadzania wylegitymowali kierowcę oraz czterech pasażerów. Uwagę policjantów przykuła zachowująca się bardzo nerwowo 30-letnia kobieta. Wywiadowcy sprawdzili zawartość jej torebki i znaleźli pojemnik z niespełna trzydziestoma gramami amfetaminy, wagą elektroniczną i kilkoma sztukami woreczków z zamknięciem na tzw. "strunę".

Wszystkim zatrzymanym za posiadanie narkotyków grożą nawet 3 lata więzienia.
  
Śmiertelnie porażony w trakcie kradzieży?
Zagłębie
Chorzowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku do jakiego doszło na szlaku kolejowym. W wyniku porażenia prądem życie stracił 34-letni mężczyzna. Prawdopodobnie chciał dokonać kradzieży trakcji elektrycznej.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj około 5.00. Na pomoście bramki trakcyjnej nad torami kolejowymi ujawniono zwłoki 34-letniego mieszkańca Chorzowa. Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna najprawdopodobniej usiłował ukraść kable trakcji. Został śmiertelnie porażony prądem. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia zostaną ustalone w trakcie wszczętego w tej sprawie śledztwa.
  
Zatrzymany sprawca rozboju
ZagłębieWe wtorek policjanci zatrzymali 18-letniego sprawcę rozboju. Bandyta w sklepie pobił sprzedawczynię, a następnie zabrał z kasy pieniądze. Po kilku minutach był już w rękach policji. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Po południu dyżurny jaworznickiej komendy przyjął zgłoszenie, iż w sklepie przy ul. Podwale została pobita ekspedientka. Z relacji kobiety wynikało, że sprawca wszedł do sklepu i używając przemocy zabrał z kasy 130 złotych. Powiadomione o tym zdarzeniu patrole, od razu przystąpiły do działań, czego efektem było zatrzymanie już po kwadransie 18-letniego mieszkańca Jaworzna. Pijany rozbojarz trafił do aresztu. Mężczyzna znany jest policji. Na swoim koncie ma już podobne czyny. W najbliższym czasie odpowie za rozbój, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.
  
Zatrzymani za pobicie
Zagłębie

Policjanci z komisariatu I w Chorzowie zatrzymali trzech sprawców, którzy napadli na mieszkańca naszego miasta. Następnie pobili świadka zdarzenia, który usiłował pomóc pokrzywdzonemu i zniszczyli mu samochód. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed północą. Trzech młodych bandytów przy ulicy Świdra kopało leżącego na ziemi 43-letniego mężczyznę. Całe zdarzenie zauważył przejeżdżający tamtędy 38-latek i natychmiast zareagował. Gdy próbował pomóc pokrzywdzonemu, napastnicy swoją agresję skierowali przeciwko niemu. Został uderzony kilkakrotnie w twarz, po czym sprawcy wybili mu szyby fiacie bravo, powodując straty w wysokości niespełna 7 000 złotych. Poinformowani policjanci z komisariatu I natychmiast pojechali na miejsce. Po kilkunastu minutach zatrzymali trzech chorzowian, w wieku od 17 do 25 lat. Nietrzeźwi bandyci trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty nawet na 5 lat.
  
BKS Sarmacja w Regionalnej Lidze Juniorów Młodszych
SportW sezonie 2012/2013 drużyna juniorów młodszych BKS „Sarmacja” Będzin występowała w rozgrywkach Regionalnej Ligi Juniorów Młodszych organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. Jako przeciwników miała m.in. takie kluby jak: Zagłębie Sosnowiec, Iskra Pszczyna, GKS Tychy i inne.


W 22 meczach będzińscy juniorzy aż 19 razy schodzili z boiska jako zwycięzcy, 2 razy zremisowali, jeden raz przegrali. Popisali się również bardzo dobrą skutecznością strzelecką zdobywając 128 bramek, a tracąc jedynie 17.
Dzięki zdobytym wynikom młodzi piłkarze zajęli I miejsce w Regionalnej Lidze i zdobyli prawo do gry w najwyższej Śląskiej Lidze Juniorów Młodszych organizowanej dla rocznika 1997. Zmierzą się z takimi zespołami jak: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Gwarek Zabrze, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, GKS Katowice.


4 wychowanków wiosną tego roku zadebiutowało w I drużynie seniorów Sarmacji.
  
Będzińska Giełda Staroci
ZagłębiePrezydent Miasta Będzina oraz Towarzystwo Przyjaciół Będzina zapraszają
w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Będzińską Giełdę Staroci.

Giełda ciągle poszerza swoją ofertę. Ostatnio można było obejrzeć stare modele samochodów, a już wkrótce planowana jest ekspozycja pojazdów
i sprzętu militarnego.

Giełda odbywa się bez względu na warunki pogodowe na targowisku miejskim
przy ul. Świerczewskiego.


  
Strona 82 z 761 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Sosnowiec
Odnowią perony na Dworcu Głównym 01.10.2014
Trwają prace remontowe na peronach stacji kolejowej Sosnowiec Główny. Wymieniona będzie nawierzchnia, pojawią się nowe ławki i tablice informacyjne. 'Rewitalizacja - estetyzacja budowl...

Na zapiekanki do Sosnowca 24.09.2014
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – Wystartowało głosow... 22.09.2014
Odpowiedź Prezydenta Sosnowca na oświadczenie KHW 19.09.2014
„Niebieski Parasol” w Sosnowcu 19.09.2014
Inwestycja w zdrowie najmłodszych 19.09.2014
Ostatni weekend lata w Sosnowcu 19.09.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Jesienna akcja szczepienia lisów 11.09.2014
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 1 a 8 października 2014 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki ...

Sosnowiec znowu będzie za pół ceny. Akcja ze zniżkami w b... 28.08.2014
Skradzione we Francji ciągniki rolnicze warte milion znal... 28.08.2014
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 32-latka, który napadał ... 28.08.2014
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014

Więcej wiadomości
Sport
Puda na pudle 01.10.2014
Na planszach katowickiej AWF odbyły się mistrzostwa Polski szablistów. Z grona reprezentantów TMS Zagłębie w seniorskiej rywalizacji najlepiej spisała się Marta Puda, która w turnieju ind...

Pierwsze miejsce sosnowieckich koszykarek 19.09.2014
Sosnowiczanie ze srebrnymi medalami 19.09.2014
Srebro sosnowieckich lekkoatletów 03.09.2014
Piłkarka Czarnych w reprezentacji 03.09.2014
SOSNOWIEC CUP 2014 - RUSZAJĄ ZAPISY! 31.08.2014
Paula Kania gra dalej 29.08.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów z kolejnymi atr... 24.09.2014
Amerykański wóz strażacki MACK z zasobów Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, stuletnie samochody oraz helikopter – to kolejne atrakcje V edycji Sosnowieckich Spotkań Stary...

V Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów 22.09.2014
Jedź na grzyby z MDK Kazimierz 15.09.2014
Maria Czubaszek w klubie „Maczki" 12.09.2014
Kino Helios zaprasza 11.09.2014
Kino w Bibliotece - kolejne seanse 08.09.2014
Wspomnienia przy świecach w Muzeum 03.09.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion