Kandydat na prezydenta Sosnowca nie przestrzega prawa?
Sosnowiec - Nasze MiastoW dniu dzisiejszym tj. 08.09.2010 roku nasza redakcja otrzymała na redakcyjnego e-maila ciekawe zdjęcie, które prezentujemy poniżej. Zdjęcie zostało wykonane dzisiaj około godziny 17.00 w centrum naszego miasta.

Według naszych ustaleń na zdjęciu widoczny jest pojazd jednego z kandydatów na prezydenta Sosnowca, który oficjalnie potwierdził już chęć startu w wyborach.

Niestety okoliczności w jakich zostało wykonane zdjęcie jasno wskazują, iż kandydat na prezydenta naszego miasta ma wyraźne kłopoty z przestrzeganiem prawa, co potwierdza widoczna na zdjęciu blokada założona przez straż miejską na jedno z kół Mustanga obecnego radnego Macieja Adamca.


Pozostaje mieć nadzieję, iż kandydat w swej działalności społeczno-politycznej kieruje się wyższymi standardami niż w codziennym poruszaniu się po drogach Sosnowca. Radnemu życzymy, aby wziął sobie tę nauczkę do serca i jako reprezentant społeczeństwa w przyszłości nie dawał złego przykładu mieszkańcom naszego miasta...

PS. Redakcja ma nadzieję, że ewentualny mandat nie okaże się na tyle wysoki, aby radny zmuszony był do rezygnacji ze startu w wyborachhappy

  
Podsumowanie 7. kolejki II ligi zachodniej
SportDzisiaj dokończono 7. kolejkę rozgrywek II ligi zachodniej. W ostatnim meczu tej kolejki zmierzyły się ze sobą dwie wielkopolskie drużyny. Nasz sobotni rywal Tur Turek przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2, a bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył były napastnik Zagłębia Grzegorz Kmiecik. Oprócz niego jeszcze dwóch innych byłych piłkarzy naszego klubu strzelało bramki w 7. kolejce rozgrywek - bramka Marcina Morawskiego dała Górnikowi Wałbrzych zwycięstwo w meczu z Polonią Słubice, natomiast na niewiele zdał się gol Artura Błażejewskiego dla Nielby Wągrowiec, która przegrała w Legnicy z Miedzią aż 2:5.

W siódmej serii rozgrywek porażek doznały zespoły zajmujące po sześciu meczach dwa czołowe miejsca. Po raz pierwszy w sezonie 2010/2011 przegrała Olimpia Grudziądz. Przed własną publicznością grudziądzanie musieli uznać wyższość Ruchu Zdzieszowice. "Zdzichy" po raz trzeci w tym sezonie grały na wyjeździe i po raz trzeci zwyciężyły 1:0. Imponująca seria. Po serii czterech wygranych z boiska w końcu zeszła pokonana Chojniczanka Chojnice. Beniaminek przegrał u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 1:2 i po siedmiu kolejkach klub z Bydgoszczy awansował na drugie miejsce w tabeli właśnie kosztem Chojniczanki

Mimo bezbramkowego remisu w Żaganiu trzecie miejsce utrzymał Bałtyk Gdynia. Popularne "Kadłuby" są jedną z dwóch drużyn, które na własnym boisku nie straciły jeszcze bramki. Drugi taki zespół to GKS Tychy, który w sobotę wygrał u siebie z Rakowem Częstochowa. Ostatnie miejsce w tabeli wreszcie opuściła drużyna Polonii Nowy Tomyśl. I to w jakim stylu - Polonia rozgromiła na wyjeździe Lechię Zielona Góra 3:0. Teraz drużyna z Zielonej Góry okupuje ostatnią pozycję w tabeli, a my powinniśmy mieć powody do wstydu, że w meczu z takim zespołem Zagłębie dopiero w końcówce uratowało remis.

Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 1:2
Robert Sierant 47 - Wojciech Okińczyc 32, Galdino 90

Olimpia Grudziądz - Ruch Zdzieszowice 0:1
Leszek Nowosielski 40

Lechia Zielona Góra - Polonia Nowy Tomyśl 0:3
Bartosz Śpiączka 40, Łukasz Góral 63 (k), Krzysztof Sikora 90

Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2:2
Daniel Onyekachi 2, Adam Młodzieniak 37 - Adrian Mielec 10, Adrian Marek 43

Tur Turek - Jarota Jarocin 1:2
Grzegorz Kmiecik 41 - Szymon Matuszewski 3, Bartosz Kieliba 75

Czarni Żagań - Bałtyk Gdynia 0:0

Górnik Wałbrzych - Polonia Słubice 1:0
Marcin Morawski 89

Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 5:2
Wojciech Bzdęga 7, Marcin Garuch 29, 45, Patryk Spaczyński 66, Marcin Orłowski 75 - Artur Bartkowiak 45, Artur Błażejewski 54

GKS Tychy - Raków Częstochowa 2:0
Krzysztof Zaremba 3, Daniel Feruga 77

http://zaglebie.sosnowiec.pl
  
Koncert Stanisława Skrzypka
KulturaMiejski Dom Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu zaprasza wszystkich na koncert pana Stanisława Skrzypka, który odbędzie się 9 września 2010 roku, w czwartek, o godz. 18:00

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie
  
Chcemy królika!
Sosnowiec - Nasze MiastoSezon ogórkowy w Sosnowcu dobiegł końca. Nasza miejscowa opozycja potraktowała ten fakt bardzo profesjonalnie, i zgodnie ze swoją naczelną doktryną – „mierny, wierny, przeciwny” zaatakowała w swoim wszystkim znanym stylu. Dostało się prezydentowi Górskiemu, a nawet powiedziałbym straciło, chodzi oczywiście o pozbawienie go członkowstwa w Radzie Nadzorczej Tramwajów Śląskich w kolejnej kadencji rady. Nie ważne że włodarze innych miast tam zasiadają, nie ważne żeby ktoś na wysokim stanowisku w mieście mógł tam reprezentować nasze interesy – ważne że się zabrało ! Widać że radni opozycji mierzą wszystkich swoją miarą… czyli kasa kasa kasa. Co tam Sosnowiec, przecież miasto nic nas nie interesuje, ważna jest partia i jej kolokwialne interesy ! Liczy się także poklask kilku internautów – fundamentalistów którzy aż gotowali się z radości na różnych miejskich forach, co zapewne daje niektórym pseudo-radnym nieukrywaną satysfakcję.
Następnie reprezentanci władzy uchwałodawczej w mieście żywotnie zainteresowali się przewodniczącym Adamem Wolskim, a raczej lokalem jego ojca – oczywiście by „żyło się lepiej” wszystkim sosnowiczanom. Okazuje się, że w Sosnowcu radny i jego rodzina nie może nic, nawet jeśli jest to zgodne z obowiązującym prawem i całkowicie transparentne. Szczególnym zanikiem wszelkiej wiedzy wykazał się w tym temacie radny Winiarski, pan pedagog nic nie rozumiał ale dla „stu tysięcy” więcej w kasie miasta ostatecznie poparł uchwałę. Dyskusja toczyła się w gorącej atmosferze, radni Platformy Obywatelskiej na wyjaśnienia Dyrektora MZZL Grzegorza Starkowskiego byli całkowicie odporni, nawet prawnik Jamrozy na swój sposób interpretował zawartą umowę wykupu lokalu i sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę operat szacunkowy wykazując w tym jakieś nieścisłości oraz podważając opinię prawników MZZL. Na tej samej uczelni, na tym samym Wydziale co ukończył Pan radny, mnie uczono że sądy są niezawisłe a prawo polskie mało ostre, na przykład profesor pokazywał trzy różne wyroki, trzech różnych sądów w takiej samej sprawie… z opiniami prawnymi jest dokładnie tak samo. Pan Jamrozy widać opuścił te zajęcia, chyba że jego wypowiedzi były pod publikę a jedynym ich celem było medialne sianie fermentu – sami Państwo niech to ocenią, a jeszcze do tego wszystkiego „docinki” przewodniczącego Chęcińskiego w stronę prezydenta. Panie Chęciński, czy naprawdę Pan myśli że kogoś rozsądnego interesuje jaką ma Pan opinię o Kazimierzu Górskim i jego działaniach ? A ostatnim miejscem do takiego ordynarnego i wręcz chamskiego zachowania jest stół prezydialny podczas Sesji Rady Miejskiej – mieszkańcy sobie tego nie życzą, ale cóż wymagać… Lokalne media opisując te wszystkie wydarzenia w zależności kto jest ich właścicielem, interpretują i wyjaśniają zaistniałe sytuacje w sposób odpowiedni do linii poparcia, bo przecież wszyscy mamy swoje preferencje. Jedne starają się nie kreować rzeczywistości, w miarę obiektywnie relacjonować wydarzenia, drugie są zaś skrajnie konformistyczne, a zdarzają się także felietony w których jest żal że w Sosnowcu nie rządzi Platforma Obywatelska, wręcz redaktorowi brakuje tych szalenie pożytecznych dla społeczeństwa spotkań w „Pędzącym Króliku”… przecież Sosnowiec wtedy też mógłby być zieloną wyspą, mógłby przestać być dzikim czerwonym miastem, można by było wtedy tutaj wszystko na „90%” załatwić ! Nawet halę i stadion wybudować, dostać pozwolenie na wycięcie lasu czy nawet wyremontować szpital, i to bez komisji śledczej ! Jak oni tęsknią za przywilejami, jak boli że tak jak w całej Polsce to w Sosnowcu nie mogą nic załatwić „PO swojemu”… zapewniam są bardzo zdesperowani.
Reasumując, wszystko w Sosnowcu po wakacjach wróciło do normy. Do wyborów będziemy jeszcze świadkami wielu popisów lokalnych reprezentantów ludu. Pewnie jakąś nazwę ulicy jeszcze zmienimy, nie raz usłyszymy w jakiej katastrofalnej sytuacji jest budżet miasta, niejedną mineralną jeszcze poseł Pięta rozda na ulicach. Ale tak zastanowić się, jak tutaj opisane działania i zachowania wpływają na rozwój naszego miasta, ile dobrobytu i wygody niosą mieszkańcom… a jak przeszkadzają i blokują ? Sami Państwo musicie odpowiedzieć sobie na te pytania, ale znając mądrość i szacunek do tradycji sosnowiczan – ja odpowiedź znam.

Paweł Dziedzic

  
Nauka drogą do sukcesu
ZagłębieZapraszamy do zapoznania się z programem pomocy stypendialnej „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Stypendium skierowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych.
Szczegóły na stronie www.silesia-region.pl
  
Spotkanie informacyjne w Klubie Kiepury
KulturaMiejski Klub im. Jana Kiepury serdecznie zaprasza rodziców i dzieci w dniu 13. września (poniedziałek) o godz. 17.00, ul. Będzińska 65 (Energetyk) na Inaugurację zajęć w roku artystycznym 2010/2011.Zapraszamy na zajęcia:taneczne, wokalne, plastyczne, teatralne,rytmiczne, szachowe, florystyczne, z rękodzieła artystycznego.Bliższe informacje na spotkaniu inauguracyjnym oraz na stronie www.kiepura.pl oraz pod numerem telefonu 32 291-39-48. Serdecznie zapraszamy!
  
Śmiertelny wypadek na DK-94
Sosnowiec - Nasze MiastoPolicjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Sosnowcu ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 20.00 na trasie DK-94 w rejonie marketu "Auchan". Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni mężczyzna chciał przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety został potrącony przez nadjeżdżającego "Poloneza". Na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Czynności podjęte na miejscu zdarzenia wykazały, że kierujący samochodem 33-letni mieszkaniec Sosnowca w momencie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu.
  
Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2-2
Sosnowiec - Nasze MiastoZagłębie Sosnowiec zremisowało w wyjazdowym meczu z Elaną Toruń 2:2. Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie Daniel Onyekachi wykorzystał nieporadność i niezrozumienie w szeregach obrony Zagłębia. Znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, wstawił nogę między dwóch obrońców i bramkarza sosnowiczan i posłał piłkę do siatki.

Odpowiedź Zagłębia była dosyć szybka. W 10. minucie meczu Vladimír Bednár dośrodkował z prawej strony boiska, a Adrian Mielec strzelił głową z około 5 metrów i pokonał Przemysława Kryszaka. W tym sezonie to już trzeci gol Mielca strzelony głową po asyście Bednára!

Torunianie ponownie wyszli na prowadzenie w 37. minucie meczu. Po rozegraniu rzutu wolnego z prawej strony boiska Adam Młodzieniak przymierzył lewą nogą. Piłka leciała, leciała i wpadła do bramki, po drodze odbijając się od długiego słupka bramki Adama Bensza. Riposta sosnowiczan także i tym razem była błyskawiczna. W 43. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Adrian Marek nadbiegł, rzucił się na piłkę i posłał ją głową do bramki.

W drugiej połowie już nie oglądaliśmy na stadionie Elany bramek, za to było mnóstwo żółtych kartek. Łącznie po przerwie arbiter pokazał aż 7 żółtych kartoników, z czego 7 w ostatnim kwadransie spotkania. Groźniejsze sytuacje do strzelenia zwycięskiego gola stworzyli sobie gospodarze. W 67. minucie po akcji Mateusza Poczwardowskiego i Marcina Skonieczki głową z 4 metrów spudłował Grzegorz Mania, a w 89. minucie Marcin Skonieczka przegrał pojedynek "sam na sam" z Adamem Benszem.

Po raz czwarty z rzędu Zagłębiu nie udało się odnieść zwycięstwa w meczu II ligi. Po raz trzeci z kolei sosnowiczanie podzielili się punktami z rywalem. W drugim kolejnym meczu nasz zespół dwukrotnie przegrywał z rywalami jedną bramką i dwukrotnie potrafił odrobić straty. Niestety, nie udało się wyjść na prowadzenie i zdobyć trzech punktów i gubimy coraz więcej punktów. Czy tak można wywalczyć awans?

http://zaglebie.sosnowiec.pl/
  
Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec
SportPo trzech meczach bez zwycięstwa bardzo przydałoby się, aby drużyna Zagłębia wreszcie wywalczyła komplet punktów. W sobotę będzie ku temu okazja na stadionie, na którym dwa ostatnie spotkania sosnowiczanie zakończyli zwycięstwami. Wiosną 2009 Zagłębie wygrało w Toruniu 1:0 po bramce Michała Filipowicza, a jesienią 2009 trafienia Marcina Lachowskiego, Adriana Pajączkowskiego i wspomnianego już Filipowicza dały nam wygraną 3:0.

Zespół Elany Toruń w poprzednim sezonie rzutem na taśmę uratował ligowy byt, wygrywając w ostatniej kolejce 1:0 na wyjeździe z nadspodziewanie dobrze spisująca się wiosną Lechią Zielona Góra. W przerwie letniej z Torunia dochodziły sygnały, jakoby zespół Elany nie przystąpi do sezonu 2010/2011. Ostatecznie po roszadach na szczeblu zarządu klub został zgłoszony do rozgrywek.

Do poprzedniej ligowej kolejki torunianie byli oprócz lidera z Grudziądza zespołem niepokonanym, mając w dorobku 2 zwycięstwa (wyjazdowe z Polonią Słubice 1:0 oraz w Toruniu z Bałtykiem 2:1) oraz 3 remisy (w pierwszych trzech kolejkach z GKS-em Tychy 1:1, Rakowem Częstochowa 1:1 oraz Nielbą Wągrowiec 2:2). Dobra passa została przerwana w ubiegłą niedzielę na stadionie Warty w Poznaniu, gdzie Elana uległa Jarocie Jarocin 0:2.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/
  
Nieszczęśliwy wypadek w transformatorowni
Sosnowiec - Nasze MiastoWczoraj w godzinach popołudniowych doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Podczas włamania do stacji transformatorowej z wysokim napięciem, został rażony prądem 34-letni mieszkaniec Sosnowca, który dokonywał kradzieży elementów wykonanych z metali kolorowych. Napięcie prądu było na tyle duże, że mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci z Komendy Miejskiej prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności oraz przebieg zdarzenia.
  
Uwaga! UM Rozdaje zaproszenia!
Sosnowiec - Nasze MiastoJuż w najbliższy piątek rozpoczyna się w Sosnowcu World Fusion Music Festival. Mamy niespodziankę dla fanów muzyki. Dla pierwszych dziesięciu osób, które zadzwonią w czwartek w godz. 10.00-11.00 pod numer tel. 296-07-28 czeka dziesięć podwójnych zaproszeń!!! Nie przegap okazji i zadzwoń!

  
Strona 424 z 757 << < 421 422 423 424 425 426 427 > >>
Sosnowiec
1 września w Sosnowcu warta honorowa GRH - G.O. „Śl... 01.09.2014
W poniedziałek 1 września, podczas uroczystości upamiętniających 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej - Grupa Operacyjna „Śląsk” ...

Nowe radiowozy dla sosnowieckiej Policji 01.09.2014
Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 01.09.2014
Nagrodzą Jubilatów 29.08.2014
Zmiany drogowe w Klimontowie 28.08.2014
LXI sesja Rady Miejskiej na żywo 28.08.2014
Obchody 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 28.08.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Sosnowiec znowu będzie za pół ceny. Akcja ze zniżkami w b... 28.08.2014
Ubiegłoroczny weekend z obniżonymi cenami w Sosnowcu zakończył się sukcesem. Akcja do miasta powraca, a jej trzecia edycja odbędzie się już w październiku. W ramach akcji „Sosnowi...

Skradzione we Francji ciągniki rolnicze warte milion znal... 28.08.2014
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 32-latka, który napadał ... 28.08.2014
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014
II Europejski Rajd Rodzinny 22.04.2014

Więcej wiadomości
Sport
SOSNOWIEC CUP 2014 - RUSZAJĄ ZAPISY! 31.08.2014
W Sosnowcu już dawno nie było futbolowych zmagań dla amatorów na taką skalę – czas to zmienić! Już 13 września startuje największy turniej piłki nożnej w naszym mieście. Zasad...

Paula Kania gra dalej 29.08.2014
Weekend na sportowo 29.08.2014
Zagłębie - Limanovia 1-0. 28.08.2014
Sosnowiczanka zagra w US Open! 26.08.2014
„Czarne” znów wygrywają! 26.08.2014
Ekstremalna Liga Zagłębia w sosnowieckim skateparku 14.08.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Wernisaż wystawy Zbigniewa Podsiadło w Zamku Sieleckim 28.08.2014
Zapraszamy 5 wrzesnia o godz.18.00, na wernisaż wystawy fotograficznej "W szarościach. 40 lat pracy twórczej Zbigniewa Podsiadło". Impreza będzie miała miejsce w Sosnowieckim Centrum Szt...

Wrzesień w Teatrze Zagłębia 26.08.2014
Reggae Festiwal w Kazimierzu 19.08.2014
„Parada Tubylców” 19.08.2014
Wystawa Małgorzaty Małkiewicz w Centrum Informacji Miejskiej 11.08.2014
Letnie Granie w Centrum Sztuki 11.07.2014
Kino Letnie na Patelni - Kac Vegas 11.07.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion