Wypadek na budowie
Sosnowiec - Nasze Miasto
Wczoraj popołudniu na ulicy Klimontowskiej w Sosnowcu, w czasie prac związanych z kładzeniem rurociągu w wykopie doszło do osunięcia ziemi, która przysypała dwóch pracowników. Mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 16.00. W wykopie, w którym pracowali mężczyźni osunęła się ziemia. Jednego z nich zaraz po zdarzeniu spod zwałów ziemi wydobyli pracownicy, w wydobyciu drugiego konieczna bya pomoc strażaków. Poszkodowanych z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Mężczyźni ci, to pracownicy firmy budowlanej, która wykonywała prace związane z kładzeniem rurociągu na ulicy Klimontowskiej. Po zdarzeniu prace na wniosek Rejonowego Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu zostały wstrzymane. Czynności w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji.
  
Złodzieje zatrzymani
Sosnowiec - Nasze Miasto

Policjanci z Komisariatu Policji V w Sosnowcu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w maczkowskim lesie kradli drewno. Na szczęście straty nie są duże, a to za sprawą leśniczego, który namierzył złodziei i powiadomił policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży. Zostali już przesłuchani. Przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze.Zdarzenia miało miejsce wczoraj około 21.30 w lesie przy ulicy Maczkowskiej. Mężczyźni do lasu przyjechali samochodem. Ze sobą mieli piłę. Zabrali się ostro do pracy. Mieli pecha, bo hałas przyciągnął leśniczego, który widząc złodziei od razu powiadomił policjantów. Patrol z Komisariatu Policji V w Sosnowcu udał się na wskazane miejsce i na gorącym uczynku zatrzymał sprawców kradzieży. Policjanci przeszukali pojazd, którym przyjechali mężczyźni i ujawnili w nim przygotowane do wywiezienia drewno. Dziś przesłuchał ich prokurator. Obaj przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze. Postępowanie prowadzi KP V w Sosnowcu.
  
Nieodpowiedzialna matka
ZagłębieDziś została przesłuchana 27-letnia nieodpowiedzialna matka, która wczoraj około 16:00 w Będzinie przy ul. Energetycznej, została zatrzymana wraz rocznym dzieckiem przez patrol policji. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu.


Do zdarzenia doszło przy ul. Energetycznej w Będzinie. Patrol policji został powiadomiony o tym, że nietrzeźwa kobieta chodzi ze swoim dzieckiem po osiedlu. Na miejscu okazało się, że 27-latka miała 3,2 promila alkoholu. Nie była w stanie sprawować należycie opieki nad rocznym dzieckiem. W czasie interwencji była bardzo agresywna w stosunku do policjantów. W zajściu uczestniczył również kurator sądowy. 27-latka została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji. Dzieckiem zaopiekował się ojciec, 39-letni mieszkaniec Będzina.

Dziś matkę przesłuchano. Kobieta przyznała się do winy jednak odmówiła składania jakichkolwiek wyjaśnień. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.
  
„Jacek Malczewski. Malarstwo”
KulturaZapraszamy do Muzeum Miejskiego w Sosnowcu na wystawę „Jacek Malczewski. Malarstwo”. Ekspozycja została oparta na zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i wzbogacona kilkoma obrazami z kolekcji prywatnych. Stanowi klarowną i skondensowaną prezentację twórczości Jacka Malczewskiego. Wystawa jest czynna do 31 października.Jacek Malczewski należy do najwybitniejszych polskich artystów. Był czołowym przedstawicielem Młodej Polski, inicjatorem i głównym reprezentantem symbolizmu.
Urodził się w Radomiu w 1854 roku, zmarł w Krakowie w 1929. Na jego osobowość i wrażliwość artystyczną wpłynęły: patriotyczne wychowanie ojca, lektura literatury romantycznej, pobyt na radomskiej wsi, studia malarskie w Krakowie i Paryżu.
Zaczął od realizmu. Około 1890 roku zwrócił się w stronę symbolizmu. Obok postaci realnych pojawiły się rusałki, postaci mitologiczne i biblijne. Baśniowość łączyła się z realizmem.
Malarstwo J. Malczewskiego skupiało się wokół kilku wiodących tematów, które wielokrotnie powracały w cyklach obrazów, przenikały się i łączyły wzajemnie. Nurt patriotyczno-mesjanistyczny pojawił się najwcześniej i był związany z martyrologią narodu. Mesjanistyczna wizja odrodzenia Polski stała się inspiracją cyklu „Eloe”. Kolejny oscylował wokół motywu śmierci. Mitologicznej postaci boga śmierci Thanatosa nadał artysta postać młodej kobiety z kosą w dłoniach, podkreślając trwały związek ducha z materią w cyklu „Thanatos”. W nurcie autobiograficznym pojawiły się pytania o sens sztuki i rolę artysty, obecny w obrazach „Natchnienie malarza”, „Moje życie”. Często sięgał do motywu studni. Poszukiwania „wody żywej” symbolizowały ludzkie dążenia do wolności i spełnienia. Malczewski był także doskonałym pejzażystą i portrecistą.
  
W górach jest wszystko, co kocham…
KulturaMiejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu serdecznie zaprasza 24 września o godz.17.00 w gościnne progi Filii nr 2 przy ul. Gospodarczej 32 na wieczór autorski Jerzego Lucjana Woźniaka. W programie spotkania: poezja w górskim klimacie, pogawędka z poetą, wystawa fotograficzna „Tatry” - Zagłębiowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wstęp wolny.J. L. Woźniak zagłębiowski poeta, publicysta i wydawca urodzony w 1939 w Dąbrowie Górniczej, mieszkający w Sosnowcu. Debiutował w katowickich „Poglądach” w roku 1983, publikował wiersze w „Tygodniku Kulturalnym”, „Poezji”, „Miesięczniku Literackim”, „Piśmie Literacko-Artystycznym”, „Akcencie”, „Śląsku”, „Pograniczach” oraz „Toposie”.
Współpracownik „Kuriera Literackiego”, dodatku do sosnowieckiego „Kuriera Miejskiego”. Autor kilku tomików poezji: Pod skórą /1991/; Rózga światła /1991/; Szelest czasu /1993/; Z oczu bielmo, z serca strach /1998/; W Tatrach /2001/; Korowanie pokory /2003/; Samotność kota/2006/ oraz Ślimak na asfalcie /2009/.
Krótkie opowiadania i eseje drukował w „Zeszytach Literackich”, „Pograniczach”, „Śląsku”, „Akancie”. Pisuje również recenzje: „Kurier Literacki”, „Śląsk”
W przygotowaniu zbiorek erotyków z dotychczasowej twórczości – „Na dotyk skóry” i zupełnie nowy zbiór poetycki „Odczytywanie zwierciadeł” oraz książka prozą „Dotyk czasu”.
W 2008 wyróżniony w konkursie na pastisz Herbertowski, ogłoszonym przez szczeciński dwumiesięcznik kulturalny „Pogranicza” za wiersz „Pochodnia”.
  
Szermiercza elita powalczy w Sosnowcu
SportW czwartek, 23 września w Sosnowcu, w hali przy ul. Żeromskiego rozpoczną się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Szermierce. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu rywalizować będą przedstawiciele wszystkich rodzajów broni: szabli, szpady i floretu. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Szermiercza elita powalczy w SosnowcuHarmonogram zawodów

23.09 (czwartek)
10.45 - Uroczyste Otwarcie Mistrzostw

11.00 - Eliminacje indywidualne floretu mężczyzn

13.00 - Eliminacje indywidualne floretu kobiet

18.00 - Półfinały i finały indywidualne floretu mężczyzn i kobiet Dekoracje: floret mężczyzn i floret kobiet indywidualnie24.09 (piątek)
8.00 - Turnieje drużynowe floretu mężczyzn i kobiet

11.00 - Finał drużynowy floretu kobiet

12.00 - Finał drużynowy floretu mężczyzn Dekoracje: floret kobiet i floret mężczyzn drużynowo

12.15 - Eliminacje indywidualne szpady kobiet (mała salka)

13.30 - Eliminacje indywidualne szpady mężczyzn

18.30 - Półfinały i finały indywidualne szpady mężczyzn i kobiet Dekoracje: szpada mężczyzn i szpada kobiet indywidualnie25.09 (sobota)
8.00 - Turnieje drużynowe szpady mężczyzn i kobiet

11.00 - Finał drużynowy szpady kobiet

12.00 - Finał drużynowy szpady mężczyzn Dekoracje: szpada kobiet i szpada mężczyzn drużynowo

14.00 - Eliminacje indywidualne szabli mężczyzn

14.45 - Eliminacje indywidualne szabli kobiet

18.00 - Półfinały i finały indywidualne szabli mężczyzn i kobiet Dekoracje: szabla mężczyzn indywidualnie i szabla kobiet indywidualnie.


26 września 2010 (niedziela)

8.30 – Turnieje drużynowy szabli mężczyzn i kobiet
11.00 – Finał drużynowy szabli kobiet
11.30 – Finał drużynowy szabli mężczyzn
Dekoracje: szabla kobiet i szabla mężczyzn drużynowo
Uroczyste zakończenie Mistrzostw
  
Do biblioteki nie tylko po książki!
Sosnowiec - Nasze MiastoWychodząc naprzeciw współczesnym wyzwaniom i oczekiwaniom na szybką i kompletną informację Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu serdecznie zaprasza czytelników, a także wszystkich zainteresowanych surfowaniem w Internecie do swoich placówek na terenie całego miasta. Bezpłatne stanowiska komputerowe dostępne są we wszystkich bibliotekach, za wyjątkiem Filii nr 9, Ostrogórska i Filii nr 16, Naftowa. Wygodnie i w przyjaznej atmosferze, od rana do wieczora (w zależności od godzin pracy danej biblioteki) możesz kreatywnie i przyjemnie spędzić czas.Ponadto:
- Możesz przeglądać strony WWW
- Skorzystasz z OPAC WWW
- Zyskujesz dostęp do poczty elektronicznej
- Poznajesz programy użytkowe i zbiory multimedialne dostępne w bibliotece
- Przygotujesz dokumenty i prace naukowe w edytorze tekstu
- Zamówisz wydruki komputerowe
- Wyszukasz książki z innych bibliotek
Nie zwlekaj! Włącz się do sieci! Gorąco polecamy.
  
Sprawcy kradzieży łańcuszka zatrzymani
Sosnowiec - Nasze MiastoPolicjanci z Komisariatu Policji I w Sosnowcu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na ulicy ukradli złoty łańcuszek kobiecie. Zerwali go z jej szyi i uciekli. Nie cieszyli się łupem zbyt długo. Kobieta powiadomiła policjantów, a ci zatrzymali sprawców. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za to co zrobili grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Dwóch katowiczan idąc ulicą Warszawską upatrzyło sobie ofiarę. Podeszli do niej i zerwali z jej szyi złoty łańcuszek. Uciekli. Mimo tego, że wszystko stało się bardzo szybko kobieta zapamiętała jak wyglądali i w jakim kierunku się oddalili. Informacjami podzieliła się z policjantami. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu zaczęli poszukiwania sprawców. Pomógł im monitoring. Dzięki niemu namierzono dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom podanym przez poszkodowaną. Patrol, składający się z policjanta i strażnika miejskiego, który pełnił służbę w rejonie zdarzenia udał się natychmiast w miejsce, które wskazał zapis z monitoringu. Swoje kroki patrol skierował do lombardu, gdzie skradziony łańcuszek leżał już na wadze. Mężczyzn zatrzymano, a łup odzyskano. Sprawcy to mieszkańcy Katowic w wieku 18 i 20 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
  
Projekt przebudowy skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego, Wygody, Tuwima, Konstytucji
Sosnowiec - Nasze MiastoTrwają prace projektowe przebudowy skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego, Wygody, Tuwima, Konstytucji. Projekt opracowywany przez biuro projektowe Mosty Katowice sp. o.o. na podstawie projektu koncepcyjnego zakłada przebudowę układu komunikacyjnego z układem docelowym w formie skrzyżowania typu „rondo” o pięciu wlotach zlokalizowanych proporcjonalnie na obwodzie wraz z możliwością tylko wlotu z ul. Konstytucji do ul. Wojska Polskiego. W związku z powyższym konieczna będzie przebudowa ul. Konstytucji oraz ul. Stoczniowców - stanowiącą łącznik pomiędzy ul. Konstytucji i Tuwima.Zmiana geometrii układu drogowego na ciągu ul. Wojska Polskiego, powoduje konieczność przebudowy torowiska i trakcji tramwajowej na odcinku ok. 150mb, która umożliwia budowę centrum przesiadkowego autobusowo/tramwajowego. Obecnie pasażerowie wysiadają z tramwaju bezpośrednio na jezdnię wstrzymując ruch kołowy. Organizacja przystanku wg koncepcji umożliwia wsiadanie i wysiadanie na perony przystankowe i komunikację ruchu pieszego w kierunku przystanku autobusowego przez przejście dla pieszych zlokalizowane przy rondzie. Takie rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo ruchu, jednocześnie przy zmianie organizacji ruchu bocznych wlotów utworzyło centralny plac z dogodnymi miejscami postojowymi dla pojazdów, postojem taksówek oraz przystankiem tramwajowym. Prace projektowe mają zakończyć się w II kw 2011r.

  
Okradli handlowca na 100 tyś zł.
ZagłębieAktualnie policjanci z Siewierza sprawdzają czy na terenie kraju doszło do innych podobnych w skutkach wydarzeń jakie miały miejsce w tej gminie. W minioną sobotę, dzięki współpracy policji krakowskiej i będzińskiej, udało się zatrzymać sprawców rozboju do jakiego doszło w nocy z 17/18. 09.2010r. w Brudzowicach. Prokuratura w Zawierciu zdecydowała o ich tymczasowym aresztowaniu.


W minioną piątkową noc w jednym z hoteli przy trasie DK-1 w Brudzowicach (powiat będziński) odbyło się spotkanie biznesowe. 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa oraz jego 44-letnia partnerka, spotkali się z przedstawicielem firmy z Warszawy, który oferował do sprzedaży drogie zegarki. W trakcie biznesowej kolacji, 32-letni warszawianin, za pomocą alkoholu i proszków nasennych, został doprowadzony do stanu w którym niewiele rzeczy mógł już kojarzyć. W tym czasie złodzieje wykonali kilka kompromitujących zdjęć, by móc później szantażować swoją ofiarę. W czasie, gdy warszawiak zasnął, jego współbiesiadnicy okradli go z pieniędzy oraz ładunku zegarków wartych ponad 100 tyś. złotych.Kiedy następnego dnia 32-latek się ocknął i zobaczył co się stało, powiadomił policję. Komisariat Policji w Siewierzu natychmiast poinformował jednostki ościenne. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Krakowscy policjanci namierzyli auto, którym poruszali się złodzieje, a następnie zatrzymali sprawców przy hotelu naprzeciwko sklepu Nico przy drodze krajowej nr 94 relacji Kraków - Olkusz. Sprawcy byli całą sytuacją bardzo zaskoczeni. Policji udało się również odzyskać utracone mienie.

W minioną sobotę, zawierciańska prokuratura zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu pseudobiznesmenów. Komisariat w Siewierzu sprawdza czy inne osoby na terenie kraju nie padły ofiarami tego groźnego "gangu". Grozi im nawet 12 lat więzienia.
  
Rozbój na dworcu
Sosnowiec - Nasze MiastoNa dworcu kolejowym w Sosnowcu grupa 4 osób dokonała rozboju na sosnowiczaninie, który wybierał się w podróż. W trakcie zajścia jeden z napastników popchnął mężczyznę i ukradł mu laptopa. Poszkodowany nie dał za wygraną. Podjął działanie, które przyczyniło się do zatrzymania dwóch osób, a pomogli mu w tym pracownicy SOK. Dwie pozostałe osoby dzień po zdarzeniu zatrzymali policjanci.
Do zdarzenia doszło w niedzielę około 22.00. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, jak sami mówią nie wiedzieć czemu zaatakowali mężczyznę, który tunelem szedł na peron. Napadli na niego i szarpali się z nim. W trakcie szamotaniny jeden z napastników popchnął go, wyrwał mu laptopa i uciekł. Z nim oddaliła się również jedna z kobiet. Mężczyzna w całej tej sytuacji zachował trzeźwość umysłu, powiadomił o zdarzeniu pracowników Służby Ochrony Kolei. Wspólne działanie doprowadziło do zatrzymania dwójki napastników. Dwoje pozostałych sprawców dzień po zdarzeniu, w wyniku podjętych czynności zatrzymali policjanci. Dziś cała czwórka zostanie przesłuchana przez prokuratora. Za rozbój, którego dopuścili grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  
Strona 424 z 761 << < 421 422 423 424 425 426 427 > >>
Sosnowiec
Odnowią perony na Dworcu Głównym 01.10.2014
Trwają prace remontowe na peronach stacji kolejowej Sosnowiec Główny. Wymieniona będzie nawierzchnia, pojawią się nowe ławki i tablice informacyjne. 'Rewitalizacja - estetyzacja budowl...

Na zapiekanki do Sosnowca 24.09.2014
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – Wystartowało głosow... 22.09.2014
Odpowiedź Prezydenta Sosnowca na oświadczenie KHW 19.09.2014
„Niebieski Parasol” w Sosnowcu 19.09.2014
Inwestycja w zdrowie najmłodszych 19.09.2014
Ostatni weekend lata w Sosnowcu 19.09.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Jesienna akcja szczepienia lisów 11.09.2014
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 1 a 8 października 2014 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki ...

Sosnowiec znowu będzie za pół ceny. Akcja ze zniżkami w b... 28.08.2014
Skradzione we Francji ciągniki rolnicze warte milion znal... 28.08.2014
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 32-latka, który napadał ... 28.08.2014
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014

Więcej wiadomości
Sport
Puda na pudle 01.10.2014
Na planszach katowickiej AWF odbyły się mistrzostwa Polski szablistów. Z grona reprezentantów TMS Zagłębie w seniorskiej rywalizacji najlepiej spisała się Marta Puda, która w turnieju ind...

Pierwsze miejsce sosnowieckich koszykarek 19.09.2014
Sosnowiczanie ze srebrnymi medalami 19.09.2014
Srebro sosnowieckich lekkoatletów 03.09.2014
Piłkarka Czarnych w reprezentacji 03.09.2014
SOSNOWIEC CUP 2014 - RUSZAJĄ ZAPISY! 31.08.2014
Paula Kania gra dalej 29.08.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów z kolejnymi atr... 24.09.2014
Amerykański wóz strażacki MACK z zasobów Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, stuletnie samochody oraz helikopter – to kolejne atrakcje V edycji Sosnowieckich Spotkań Stary...

V Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów 22.09.2014
Jedź na grzyby z MDK Kazimierz 15.09.2014
Maria Czubaszek w klubie „Maczki" 12.09.2014
Kino Helios zaprasza 11.09.2014
Kino w Bibliotece - kolejne seanse 08.09.2014
Wspomnienia przy świecach w Muzeum 03.09.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion