Szermiercza elita powalczy w Sosnowcu
SportW czwartek, 23 września w Sosnowcu, w hali przy ul. Żeromskiego rozpoczną się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Szermierce. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu rywalizować będą przedstawiciele wszystkich rodzajów broni: szabli, szpady i floretu. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Szermiercza elita powalczy w SosnowcuHarmonogram zawodów

23.09 (czwartek)
10.45 - Uroczyste Otwarcie Mistrzostw

11.00 - Eliminacje indywidualne floretu mężczyzn

13.00 - Eliminacje indywidualne floretu kobiet

18.00 - Półfinały i finały indywidualne floretu mężczyzn i kobiet Dekoracje: floret mężczyzn i floret kobiet indywidualnie24.09 (piątek)
8.00 - Turnieje drużynowe floretu mężczyzn i kobiet

11.00 - Finał drużynowy floretu kobiet

12.00 - Finał drużynowy floretu mężczyzn Dekoracje: floret kobiet i floret mężczyzn drużynowo

12.15 - Eliminacje indywidualne szpady kobiet (mała salka)

13.30 - Eliminacje indywidualne szpady mężczyzn

18.30 - Półfinały i finały indywidualne szpady mężczyzn i kobiet Dekoracje: szpada mężczyzn i szpada kobiet indywidualnie25.09 (sobota)
8.00 - Turnieje drużynowe szpady mężczyzn i kobiet

11.00 - Finał drużynowy szpady kobiet

12.00 - Finał drużynowy szpady mężczyzn Dekoracje: szpada kobiet i szpada mężczyzn drużynowo

14.00 - Eliminacje indywidualne szabli mężczyzn

14.45 - Eliminacje indywidualne szabli kobiet

18.00 - Półfinały i finały indywidualne szabli mężczyzn i kobiet Dekoracje: szabla mężczyzn indywidualnie i szabla kobiet indywidualnie.


26 września 2010 (niedziela)

8.30 – Turnieje drużynowy szabli mężczyzn i kobiet
11.00 – Finał drużynowy szabli kobiet
11.30 – Finał drużynowy szabli mężczyzn
Dekoracje: szabla kobiet i szabla mężczyzn drużynowo
Uroczyste zakończenie Mistrzostw
  
Do biblioteki nie tylko po książki!
Sosnowiec - Nasze MiastoWychodząc naprzeciw współczesnym wyzwaniom i oczekiwaniom na szybką i kompletną informację Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu serdecznie zaprasza czytelników, a także wszystkich zainteresowanych surfowaniem w Internecie do swoich placówek na terenie całego miasta. Bezpłatne stanowiska komputerowe dostępne są we wszystkich bibliotekach, za wyjątkiem Filii nr 9, Ostrogórska i Filii nr 16, Naftowa. Wygodnie i w przyjaznej atmosferze, od rana do wieczora (w zależności od godzin pracy danej biblioteki) możesz kreatywnie i przyjemnie spędzić czas.Ponadto:
- Możesz przeglądać strony WWW
- Skorzystasz z OPAC WWW
- Zyskujesz dostęp do poczty elektronicznej
- Poznajesz programy użytkowe i zbiory multimedialne dostępne w bibliotece
- Przygotujesz dokumenty i prace naukowe w edytorze tekstu
- Zamówisz wydruki komputerowe
- Wyszukasz książki z innych bibliotek
Nie zwlekaj! Włącz się do sieci! Gorąco polecamy.
  
Sprawcy kradzieży łańcuszka zatrzymani
Sosnowiec - Nasze MiastoPolicjanci z Komisariatu Policji I w Sosnowcu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na ulicy ukradli złoty łańcuszek kobiecie. Zerwali go z jej szyi i uciekli. Nie cieszyli się łupem zbyt długo. Kobieta powiadomiła policjantów, a ci zatrzymali sprawców. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za to co zrobili grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Dwóch katowiczan idąc ulicą Warszawską upatrzyło sobie ofiarę. Podeszli do niej i zerwali z jej szyi złoty łańcuszek. Uciekli. Mimo tego, że wszystko stało się bardzo szybko kobieta zapamiętała jak wyglądali i w jakim kierunku się oddalili. Informacjami podzieliła się z policjantami. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu zaczęli poszukiwania sprawców. Pomógł im monitoring. Dzięki niemu namierzono dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom podanym przez poszkodowaną. Patrol, składający się z policjanta i strażnika miejskiego, który pełnił służbę w rejonie zdarzenia udał się natychmiast w miejsce, które wskazał zapis z monitoringu. Swoje kroki patrol skierował do lombardu, gdzie skradziony łańcuszek leżał już na wadze. Mężczyzn zatrzymano, a łup odzyskano. Sprawcy to mieszkańcy Katowic w wieku 18 i 20 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
  
Projekt przebudowy skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego, Wygody, Tuwima, Konstytucji
Sosnowiec - Nasze MiastoTrwają prace projektowe przebudowy skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego, Wygody, Tuwima, Konstytucji. Projekt opracowywany przez biuro projektowe Mosty Katowice sp. o.o. na podstawie projektu koncepcyjnego zakłada przebudowę układu komunikacyjnego z układem docelowym w formie skrzyżowania typu „rondo” o pięciu wlotach zlokalizowanych proporcjonalnie na obwodzie wraz z możliwością tylko wlotu z ul. Konstytucji do ul. Wojska Polskiego. W związku z powyższym konieczna będzie przebudowa ul. Konstytucji oraz ul. Stoczniowców - stanowiącą łącznik pomiędzy ul. Konstytucji i Tuwima.Zmiana geometrii układu drogowego na ciągu ul. Wojska Polskiego, powoduje konieczność przebudowy torowiska i trakcji tramwajowej na odcinku ok. 150mb, która umożliwia budowę centrum przesiadkowego autobusowo/tramwajowego. Obecnie pasażerowie wysiadają z tramwaju bezpośrednio na jezdnię wstrzymując ruch kołowy. Organizacja przystanku wg koncepcji umożliwia wsiadanie i wysiadanie na perony przystankowe i komunikację ruchu pieszego w kierunku przystanku autobusowego przez przejście dla pieszych zlokalizowane przy rondzie. Takie rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo ruchu, jednocześnie przy zmianie organizacji ruchu bocznych wlotów utworzyło centralny plac z dogodnymi miejscami postojowymi dla pojazdów, postojem taksówek oraz przystankiem tramwajowym. Prace projektowe mają zakończyć się w II kw 2011r.

  
Okradli handlowca na 100 tyś zł.
ZagłębieAktualnie policjanci z Siewierza sprawdzają czy na terenie kraju doszło do innych podobnych w skutkach wydarzeń jakie miały miejsce w tej gminie. W minioną sobotę, dzięki współpracy policji krakowskiej i będzińskiej, udało się zatrzymać sprawców rozboju do jakiego doszło w nocy z 17/18. 09.2010r. w Brudzowicach. Prokuratura w Zawierciu zdecydowała o ich tymczasowym aresztowaniu.


W minioną piątkową noc w jednym z hoteli przy trasie DK-1 w Brudzowicach (powiat będziński) odbyło się spotkanie biznesowe. 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa oraz jego 44-letnia partnerka, spotkali się z przedstawicielem firmy z Warszawy, który oferował do sprzedaży drogie zegarki. W trakcie biznesowej kolacji, 32-letni warszawianin, za pomocą alkoholu i proszków nasennych, został doprowadzony do stanu w którym niewiele rzeczy mógł już kojarzyć. W tym czasie złodzieje wykonali kilka kompromitujących zdjęć, by móc później szantażować swoją ofiarę. W czasie, gdy warszawiak zasnął, jego współbiesiadnicy okradli go z pieniędzy oraz ładunku zegarków wartych ponad 100 tyś. złotych.Kiedy następnego dnia 32-latek się ocknął i zobaczył co się stało, powiadomił policję. Komisariat Policji w Siewierzu natychmiast poinformował jednostki ościenne. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Krakowscy policjanci namierzyli auto, którym poruszali się złodzieje, a następnie zatrzymali sprawców przy hotelu naprzeciwko sklepu Nico przy drodze krajowej nr 94 relacji Kraków - Olkusz. Sprawcy byli całą sytuacją bardzo zaskoczeni. Policji udało się również odzyskać utracone mienie.

W minioną sobotę, zawierciańska prokuratura zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu pseudobiznesmenów. Komisariat w Siewierzu sprawdza czy inne osoby na terenie kraju nie padły ofiarami tego groźnego "gangu". Grozi im nawet 12 lat więzienia.
  
Rozbój na dworcu
Sosnowiec - Nasze MiastoNa dworcu kolejowym w Sosnowcu grupa 4 osób dokonała rozboju na sosnowiczaninie, który wybierał się w podróż. W trakcie zajścia jeden z napastników popchnął mężczyznę i ukradł mu laptopa. Poszkodowany nie dał za wygraną. Podjął działanie, które przyczyniło się do zatrzymania dwóch osób, a pomogli mu w tym pracownicy SOK. Dwie pozostałe osoby dzień po zdarzeniu zatrzymali policjanci.
Do zdarzenia doszło w niedzielę około 22.00. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, jak sami mówią nie wiedzieć czemu zaatakowali mężczyznę, który tunelem szedł na peron. Napadli na niego i szarpali się z nim. W trakcie szamotaniny jeden z napastników popchnął go, wyrwał mu laptopa i uciekł. Z nim oddaliła się również jedna z kobiet. Mężczyzna w całej tej sytuacji zachował trzeźwość umysłu, powiadomił o zdarzeniu pracowników Służby Ochrony Kolei. Wspólne działanie doprowadziło do zatrzymania dwójki napastników. Dwoje pozostałych sprawców dzień po zdarzeniu, w wyniku podjętych czynności zatrzymali policjanci. Dziś cała czwórka zostanie przesłuchana przez prokuratora. Za rozbój, którego dopuścili grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  
Festyn rodzinny na Pogoni - FOTO
Sosnowiec - Nasze MiastoPoniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z festynu rodzinnego, który odbył się w ostatnią sobotę 18 września w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń.

Patronem imprezy był wiceprezydent naszego miasta Pan Ryszard Łukawski. Na odwiedzających festyn czekała cała masa atrakcji, od pokazów sztuk wali zaczynając na pokazach komandosów i strażaków kończąc.

Impreza była kolejną tego typu inicjatywą organizowaną przy wsparciu Pana Ryszarda Łukawskiego.

  
Narkotyki w Będzinie
ZagłębieWczoraj policjanci z Będzina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie ponad 4 gramy amfetaminy . Mężczyźni wpadli na osiedlu przy ul. Krakowskiej w Będzinie.


Do zdarzenia doszło wczoraj około 23:00 przy ulicy Krakowskiej w Będzinie. Zatrzymany 28-latek, mieszkaniec tego miasta, oraz jego 22-letni brat, posiadał przy sobie ponad 4 gramy amfetaminy, którą policjanci ujawnili w kieszeni, w trakcie legitymowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Będzinie.

Przypominamy i ostrzegamy:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  
Nielegalny alkohol
ZagłębieW minioną sobotę w godzinach przedpołudniowych będzińscy policjanci zatrzymali 51- letniego obywatela tego miasta. Jak się okazało sprzedawał on podrobiony alkohol znanej marki. "Podróbki" można było kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

W minioną sobotę, przed południem na targowisku miejskim w Będzinie przy ul. Świerczewskiego, policjanci zatrzymali 51-letniego obywatela tego miasta, który handlował alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Trefny towar po atrakcyjnej cenie trafiał na lokalny rynek. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Będzinie. Według ustawy o wychowaniu w trzeźwości (art. 43) sprzedaż alkoholu, kiedy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia jest przestępstwem, za które sąd może nałożyć do 5 tys. zł grzywny oraz zarekwirować alkohol i zakazać prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodatkowo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje wysokie kary pieniężne za oszustwo podatkowe (sprzedaż alkoholu bez znaków akcyzy) i zniszczenie sprzedawanego mienia.
  
IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOSZYKÓWKI SOSNOWIEC 23 – 26 WRZEŚNIA 2010
Sosnowiec - Nasze MiastoUrząd Miasta w Sosnowcu i Klub Sportowy JAS – FBG
serdecznie zapraszają na Festiwal Koszykówki dziewcząt dla roczników 1995, 1997, 1998, 1999 – cztery kategorie wiekowe!


FESTIWAL BĘDZIE ROZGRYWANY W CZASIE FINAŁÓW MISTRZOSTW ŚWIATA
W KOSZYKÓWCE KOBIET –OSTRAVA 2010!!!
(w grupie rozgrywającej mecze w Ostravie występuje USA)

1. CEL TURNIEJU
Popularyzacja koszykówki wśród dziewcząt. Promocja miasta Sosnowca, regionu i klubu.
2. ORGANIZATORZY
Urząd Miasta, Wydział Kultury i Rekreacji, K.S. JAS-FBG
3. MIEJSCE
Hale sportowe na terenie miasta Sosnowca
4. TERMIN
23-26 września 2010
5. ROCZNIK
1997, 1998, 1999 – dziewczęta
6. UDZIAŁ BIORĄ
W turnieju przewidywany jest udział 8 zespołów w każdej kategorii wiekowej
7. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Sale lekcyjne – każdy uczestnik przywozi śpiwór. Koszt pobytu jednego uczestnika wynosi 120 zł, wliczając w to wyżywienie (od śniadania 24.09.2010 do obiadu 26.09.2010 + prowiant na drogę)
8. NAGRODY
MIEJSCA 1-3: MEDALE
MIEJSCA 1-3: PUCHARY, DYPLOMY
MIEJSCA 4-8: STATUETKI, DYPLOMY
Nagrody indywidualne: MVP, król strzelców, pierwsza „5”, najlepsza zawodniczka w zespole.
Dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki.

TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 15 kwietnia 2010 R.
tel. +48 601 177 390, e-mail: dyr.jas@interia.pl – Marek Sałata
www.ks-jasfbg.pl
O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
Wpisowe od drużyny – 200 zł; wpłata po zakwalifikowaniu drużyny do festiwalu!
  
Znaleziono pieniądze
Sosnowiec - Nasze MiastoW dniu 16 września 2010 roku około godziny 17.00 w poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu przy ulicy Piłsudskiego 2 znaleziono pieniądze. Osobę, która w tym dniu przebywała w budynku komendy i zgubiła gotówkę prosimy o kontakt pod numerami telefonów 32 2961 230, 32 2961 231, tel. komórkowy 798-030-198.
  
Strona 424 z 761 << < 421 422 423 424 425 426 427 > >>
Sosnowiec
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – Wystartowało głosow... 22.09.2014
Od poniedziałku do soboty każdy mieszkaniec Sosnowca może zagłosować na jeden z 123 projektów w ramach sosnowieckiego Budżetu Obywatelskiego. Jest o co walczyć, bowiem do dyspozycji miesz...

Odpowiedź Prezydenta Sosnowca na oświadczenie KHW 19.09.2014
„Niebieski Parasol” w Sosnowcu 19.09.2014
Inwestycja w zdrowie najmłodszych 19.09.2014
Ostatni weekend lata w Sosnowcu 19.09.2014
W Centrum znajdą pomoc rodziny z problemami 15.09.2014
Już wkrótce IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przed... 15.09.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Jesienna akcja szczepienia lisów 11.09.2014
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 1 a 8 października 2014 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki ...

Sosnowiec znowu będzie za pół ceny. Akcja ze zniżkami w b... 28.08.2014
Skradzione we Francji ciągniki rolnicze warte milion znal... 28.08.2014
Policjanci z Sosnowca zatrzymali 32-latka, który napadał ... 28.08.2014
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014

Więcej wiadomości
Sport
Pierwsze miejsce sosnowieckich koszykarek 19.09.2014
Podczas VIII Festiwalu Koszykówki Sosnowiec Cup 2014 do rywalizacji stanęły 22 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Sosnowiecka drużyna KS JAS FBG zajęła pierwsze miejsce wśród rocznik...

Sosnowiczanie ze srebrnymi medalami 19.09.2014
Srebro sosnowieckich lekkoatletów 03.09.2014
Piłkarka Czarnych w reprezentacji 03.09.2014
SOSNOWIEC CUP 2014 - RUSZAJĄ ZAPISY! 31.08.2014
Paula Kania gra dalej 29.08.2014
Weekend na sportowo 29.08.2014

Więcej wiadomości
Kultura
V Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów 22.09.2014
28 września w Sosnowcu odbędzie się V zlot zabytkowych pojazdów czyli Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów. Tegoroczna impreza może przebić poprzednią edycję, która zgromadziła prawi...

Jedź na grzyby z MDK Kazimierz 15.09.2014
Maria Czubaszek w klubie „Maczki" 12.09.2014
Kino Helios zaprasza 11.09.2014
Kino w Bibliotece - kolejne seanse 08.09.2014
Wspomnienia przy świecach w Muzeum 03.09.2014
Dawid Podsiadło zaśpiewa w Sosnowcu 02.09.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion