Stalprofil zwiększa zyski
ZagłębieTo będzie dobry rok dla firmy Stalprofil - zapowiada prezes spółki. Zwiększenie zysków oraz przyznanie dofinansowania jednej ze spółek zależnych, jest żywym potwierdzeniem jego słów.


Dąbrowski Stalprofil jest wiodącą firmą na rynku dystrybucji stali. Mimo, iż 2008 i 2009 roku spółka nie może zaliczyć do udanych pod względem finansowym, to prezes Jerzy Bernhard jest pewien, że w tym roku ich wyniki znacząco się poprawią. Liczy nawet, że zysk wzrośnie o ponad 50% w stosunku do zeszłego roku. W 2009r. Stalprofil zarobił 12,3 mln. zł. przy sprzedaży na poziomie 464 mln. zł. Pierwszy kwartał obecnego roku zamknął z zyskiem 3,5 mln zł. i 130 mln. przychodów.


Do tego firma zanotowała znaczący sukces na mapie rozwoju w 2010 roku. Spółka Kolb, będąca częścią grupy kapitałowej Stalprofilu, dostała prawie 5 mln. zł. dofinansowania przyznanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Fundusze zostaną wykorzystane na innowacyjny system konstrukcji stalowych. Dzięki temu spółka będzie miała możliwość wykonywania konstrukcji stalowych dla przemysłu spożywczego i chemicznego.


Prezes Stalprofilu optymistycznie patrzy w przyszłość. Według niego produkcja stali systematycznie rośnie i taka kolej rzeczy będzie się utrzymywać. W Dąbrowie Górniczej działają dwa wielkie piece hutnicze, prace nie są przerywane nawet na chwilę. Jeśli tylko firma nie stanie się ofiarą światowego kryzysu, śmiało można oczekiwać, że przyszłoroczne wyniki będą jeszcze lepsze od tych, których spodziewa się w 2010 roku.


Stalprofil ma swoją grupę kapitałową, do której należy Izostal, ZRUG Zabrze oraz Kolb. Ta ostatnia zajmuje się głównie produkcją konstrukcji stalowych, natomiast dwie pierwsze poruszają się w branży elektroenergetycznej, związanej z rozbudową sieci przesyłowych. Firma jest w posiadaniu dwu wielkich składów handlowych w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Spółka ma przewagę konkurencyjną na rynku głównie ze względu na swoją dobrą lokalizację oraz bogaty asortyment. O silnej pozycji firmy w Polsce i zagranicą mogą świadczyć liczne nagrody, przyznane spółce przez kilkanaście lat istnienia. W zeszłym roku Stalprofil uzyskał tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki", który w pewnym sensie zobowiązuje go do promowania polskiej gospodarki na rynkach światowych.


Paulina Budna

http://dabrowa-gornicza.pl/
  
Sznupek idzie do szkoły
ZagłębieWakacje dobiegają końca a nowy rok szkolny tuż, tuż. Policjanci z Będzina chcą zaprosić Sznupka do wszystkich pierwszoklasistów rozpoczynających w Będzinie nowy rok szkolny. Pod hasłem "Sznupek idzie do szkoły" pragniemy przeprowadzić działania wśród najmłodszych w celu zintensyfikowania edukacji dotyczącej bezpieczeństwa. Sznupek weźmie udział w inauguracji roku szkolnego a następnie odwiedzi klasy, gdzie rozda najmłodszym upominki i cukierki.
  
Okno życia w Sosnowcu
Sosnowiec - Nasze MiastoMATKO!
Masz problemy? Jesteś w ciężkiej sytuacji w okresie ciąży i porodu? Masz myśli, aby zrobić coś złego sobie lub dziecku? Możesz zostawić dziecko w szpitalu i zrzec się praw rodzicielskich. Ale jeśli ukrywasz ciążę, nie chcesz lub nie możesz rodzić w szpitalu, zostaw je w OKNIE ŻYCIA.

Chcemy uratować to dziecko. Nie zostawiaj je bez opieki, nie zabijaj, nie porzucaj byle gdzie! To jest CZŁOWIEK!

A oto, co się dzieje po pozostawieniu dziecka w OKNIE ŻYCIA:

1. Po włączeniu się sygnału Siostra dyżurująca, zabierając ze sobą telefon, schodzi do pokoju, w którym jest OKNO i wyłącza sygnał.
2. Sprawdza, co jest w OKNIE. jeśli niemowlę, to:
3. Spogląda na zegarek.
4. Wyjmuje kołyskę z niemowlęciem z OKNA i kładzie na stole do przewijania, oceniając pobieżnie stan noworodka.
5. Dzwoni na numer alarmowy Pogotowia Ratunkowego, podając fakt, że trzeba przyjechać karetką do ratowania noworodków, tzw. „N” i przedstawia ocenę stanu zdrowia noworodka.
6. Następnie telefonicznie powiadamia odpowiednią osobę, aby otworzyła wejście dla pracowników Pogotowia, ani na moment nie tracąc kontaktu wzrokowego z noworodkiem.
7. Oczekując na karetkę, sprawdza, czy potrzebna jest pomoc noworodkowi (okrycie, zmiana pieluchy, względnie pobieżne oczyszczenie) – nie podejmując działań medycznych.
8. Po wejściu grupy ratunkowej przekazuje noworodka służbom medycznym.
9. Po wyjściu grupy ratunkowej zapisuje dokładną godzinę otwarcia OKNA oraz płeć dziecka, pobieżnie oceniony wygląd, godzinę przyjazdu karetki i przejęcia dziecka (minuta po minucie).
10. Następnie nazajutrz Siostra powiadamia Ośrodek Adopcyjny, który już dalej pilotuje proces prawny adopcji dziecka.

W OKNIE ŻYCIA możesz bezpiecznie zostawić dziecko, nie narażając je na śmierć lub inne niebezpieczeństwa. W ciągu pięciu minut dziecko zostanie otoczone opieką, a w przeciągu piętnastu – będzie już absolutnie bezpieczne, pod fachową opieką lekarzy.

OKNA ŻYCIA „czynne” są non stop.

URATUJ ŻYCIE SWEGO DZIECKA. Włóż dziecko do OKNA ŻYCIA!

Gdy położysz dziecko w Oknie, nadany zostanie delikatny sygnał, słyszalny tylko dla dyżurującej SIOSTRY pielęgniarki.

Na terenie diecezji sosnowieckiej funkcjonuje OKNO ŻYCIA przy
ul. Siostry Teresy Kierocińskiej 25
(Stary Sosnowiec)

Okno Życia powstało dzięki Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Opiekują się nim Karmelitanki Dzieciątka Jezus.
  
Zatrzymani sprawcy napadu
Sosnowiec - Nasze MiastoSosnowieccy Kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w lipcu br. napadli na sklep z dopalaczami w Sosnowcu. Grozili sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń, doprowadzili go do stanu bezbronności, ukradli pieniądze i uciekli. Po kilku dniach zatrzymali ich policjanci. Wobec jednego z nich sąd już zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy, o losie drugiego - nieletniego decyduje sąd rodzinny, sprawdzając jak daleko sięgnęła jego demoralizacja.W dniu 31.07 2010 roku 21-letni sosnowiczanin napadł na sklep na dopalaczami. Towarzyszył mu jego 15-letni brat. Oboje weszli do sklepu. Przy użyciu niebezpiecznego narzędzia przypominającego brań starszy napastnik doprowadził sprzedawcę do stanu bezbronności i dokonał zaboru pieniędzy. Łupem padło 9 tysięcy złotych. Po zdarzeniu uciekli. Mieli pecha, bo zarejestrowała ich kamera monitoringu należąca do sklepu znajdującego się w sąsiedztwie. Kamera zarejestrowała ich w dniu napadu, ale też kilka dni wcześniej wcześniej, kiedy to 21-latek kręcił się w pobliżu sklepu. Kryminalni po kilku dniach wpadli na trop sprawców napadu. W mieszkaniu zatrzymali napastnika i jego nieletniego brata. Sąd Rejonowy w Sosnowcu podjął już decyzję i wobec 21-letniego sosnowiczanina zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Wobec 15-letniego pomagiera decyzję podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich. Dorosłemu napastnikowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma na swoim koncie inne przestępstwa kryminalne. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

  
Modernizacja taboru PKM Sosnowiec
Sosnowiec - Nasze MiastoW bieżącym roku, konkretnie 14 czerwca, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sosnowiec ogłosiło przetarg na kupno 8 niskopodłogowych, mierzących piętnaście metrów autobusów. Choć liczba ta nie jest jakoś szczególnie wysoka biorąc pod uwagę fakt, iż flota PKM Sosnowiec liczy aż 260 autobusów miejskich, w tym 67 przestarzałych wymagających w najbliższym czasie wycofania z eksploatacji wozów marki Ikarus, jednak fakt zakupu kolejnych nowoczesnych autobusów dobitnie świadczy o tym, że i nasza komunikacja miejska powoli idzie do przodu.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze jakiej marki, nie mówiąc już o modelu będą to wozy jednak 26 lipca wpłynęło do PKM Sosnowiec zapytanie ze strony firmy MAN (obecnie w Sosnowcu jeździ 17 maszyn Monachijskiej fabryki). Najprawdopodobniej będą to jednak znane i powszechne na naszych ulicach Solarisy których po ulicach Sosnowca jeździ już 54. W pełni zmodernizowana w autobusy niskopodłogowe została już na przykład linia numer 815, wożąca pasażerów z Zagórza do Katowic.


I choć autobusy są nieco mniejsze niż wspomniane wcześniej, projektu jeszcze Węgierskiej Republiki Ludowej Ikarusy, to jednak jazda nimi jest dużo mniej uciążliwa. Nie sprawia problemów zarówno dla osób niepełnosprawnych, z wózkami czy osób starszych, które często mają problemy z wejściem do stosunkowo wysokich maszyn po wąskich schodach. Mieszkańcy Sosnowca (i nie tylko), którzy zmuszeni są do korzystania z komunikacji miejskiej, nie jeden raz mogli się spotkać z awariami na trasie starszych autobusów.

Kolejną, tym razem mniej przyjemną dla pasażerów zaletą nowych maszyn będzie konieczność wchodzenia przednimi drzwiami i okazania kierowcy biletu – przepisy takie obowiązują już od 2008 roku, jednak w autobusach marki Ikarus, posiadających przeguby ze względów ekonomicznych z tego pomysłu zrezygnowano – maszyny te są po prostu zbyt długie co siłą rzeczy wyklucza takie rozwiązanie.

Co najważniejsze w przeciągu najbliższych kilku lat planuje się wymianę wszystkich przestarzałych maszyn, czego częścią jest tegoroczny przetarg na nowe autobusy.


Autor: Jakub Sosulski
  
Trenerzy po meczu Zagłębie - Chojniczanka
SportMarek Chojnacki: Zagraliśmy słabo, przegraliśmy to spotkanie przede wszystkim w drugiej linii, bo zostawiliśmy za dużo miejsca rywalowi do rozgrywania piłki. Nie mieliśmy dzisiaj praktycznie żadnych atutów i zwycięstwo gości jest jak najbardziej zasłużone. Spadł na nas zimny prysznic, ale cóż, gramy dalej. Traktuję to jako wypadek przy pracy. Takie mecze się zdarzają, mogę mieć tylko pretensje, bo jeżeli gra się słabiej i nie można wygrać spotkania, to można go przynajmniej nie przegrać.

Musimy to spotkanie przeanalizować i jedziemy do Grudziądza. Mam nadzieję, że wyleczą się wszyscy kontuzjowani i będzie większe pole manewru. Nikt po tym meczu nie będzie zwieszał głowy. Jeżeli wygramy w Grudziądzu, to będzie to wyglądało całkiem inaczej.

Grzegorz Kapica (trener Chojniczanki): Jestem bardzo zadowolony. Światła, idealna murawa, klasowy przeciwnik… Podobało mi się to spotkanie. Nie gramy chaotycznie, staramy się grać piłką. Jak na zespół, który jest pierwszy raz na tym szczeblu rozgrywek, można powiedzieć, że nie jesteśmy głupim beniaminkiem. Będziemy grać twardo i walczyć o swoje z każdym zespołem.

Z przebiegu gry na pewno nie było to przypadkowe zwycięstwo. Zostało wypracowane, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, graliśmy w piłkę – to jest to co mnie najbardziej interesuje. Po pierwszej piłce dopingowałem piłkarzy, żeby grali cały czas do przodu i nie odpuszczali. Jakby nie Bensz w bramce, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, to na pewno wygralibyśmy wyżej.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/
  
Międzynarodowe granie na Zimowym
SportW dniach 19-21sierpnia na lodowisku w Sosnowcu pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu i Prezydenta Miasta Sosnowca odbędzie się Międzynarodowy Turniej, w którym wezmą udział: reprezentacja Polski, Liepajas Metalurgs z Łotwy, Hockey Club Oceláři Třinec z Czech oraz gospodarz imprezy drużyna Zagłębia Sosnowiec.Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym". Bilety w cenie 5 zł. Dochód z czwartkowego pojedynku Zagłębia z reprezentacją Polski zostanie przekazany ofiarom tegorocznej powodzi.HARMONOGRAM TURNIEJU:

19.08.2010 – czwartek
godz. 16:30 Liepajas Metalurgs - Hockey Club Oceláři Třinec
godz. 20:00 KH Zagłębie Sosnowiec - Reprezentacja Polski20.08.2010 – piątek
godz. 16:30 Reprezentacja Polski - Hockey Club Oceláři Třinec
godz. 20:00 KH Zagłębie Sosnowiec - Liepajas Metalurgs21.08.2010 – sobota
godz. 16:30 Reprezentacja Polski - Liepajas Metalurgs
godz. 20:00 KH Zagłębie Sosnowiec - Hockey Club Oceláři Třinec
  
„Zakaz parkowania” w KANIE
KulturaCentrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza serdecznie 19 sierpnia 2010 r. /czwartek/ o godz. 18.00 na film pt. „Zakaz parkowania”, w reżyserii Petera Howitta. Projekcja odbędzie się w ramach letnich spotkań z filmem projektu Ambitne Kino Studyjne.
„Zakaz parkowania” w KANIE

Dramat opowiada historię ucieczki przed rzeczywistością i odważnej próby powrotu do codzienności.

Noah Arkwright, utalentowany niezależny reżyser filmowy wpadł w tarapaty. Zbyt wrażliwy i słaby psychicznie, nie radząc sobie z codziennością rozpaczliwie poszukuje ucieczki od przyziemnych spraw. Te przerastają go tak bardzo, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest popadanie w coraz to nowy i bardziej destrukcyjny nałóg. Gdy mężczyzna nieuchronnie dosięga dna, przychodzi otrzeźwienie. Noah postanawia wreszcie stawić czoła wszystkim uzależnieniom, które niszczą jego organizm, karierę i życie. Zapowiada się ciężka walka, ale nie jest ona jeszcze z góry przegrana, bo mimo wszystkich krzywd, które wyrządził bliskim, ci szczerze go kochają i wierzą, że uda mu się przezwyciężyć trudności. Niestety jest też jedna zła wiadomość, ale to na razie tajemnica...Letnie projekcje w sierpniowe czwartki odbywają się pod hasłem: LATO Z FILMEM


Po seansie Widzowie wezmą udział w dyskusji.


Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną – pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
  
Seria przerwana - Zagłębie przegrywa
Sosnowiec - Nasze MiastoSeria zwycięstw Zagłębia dobiegła końca. Po słabej grze Zagłębie przegrało na Stadionie Ludowym z Chojniczanką Chojnice 0:2. Oba gole padły w drugiej części meczu. W 59. minucie po mocnym strzale Tomasza Pestki Adam Bensz wypiąstkował piłkę, a do futbolówki dopadł Michał Mikołajczyk i umieścił ją w siatce. Na 7 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Szymon Gibczyński, który po błędzie naszej obrony znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał naszego golkipera.

To był kolejny słaby mecz Zagłębia przed własną publicznością i nie ma się co dziwić, że widzów na Ludowym jest coraz mniej, bo taka gra nie przyciągnie publiczności. Z Polonią Nowy Tomyśl Zagłębie mimo niezbyt dobrej gry potrafiło wygrać, ale Chojniczanka to już nieco wyższa półka i nie udało się nawet zremisować.

Usprawiedliwieniem nie jest nawet to, że nasza drużyna grała w osłabionym składzie - z powodu kontuzji zabrakło Marcina Folca i Adriana Marka, a Rafał Pietrzak, który był najlepszym lewym pomocnikiem Zagłębia odszedł do Górnika Zabrze.

Najlepszą sytuację do strzelenia bramki Zagłębie zmarnowało w 37. minucie meczu. Robert Sierant niezbyt precyzyjnie podawał głową do własnego bramkarza, piłkę przejął Jakub Snadny i w sytuacji sam na sam trafił w nogę interweniującego Krzysztofa Barana.

W sobotę Zagłębie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz, która dotychczas zgromadziła komplet punktów i z taką grą, jak w dzisiejszym spotkaniu, sosnowiczanie mają małe szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową na boisku lidera. Trzeba zagrać o wiele lepiej.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/
  
Zagłębie Sosnowiec 0:2 Chojniczanka Chojnice
SportSeria zwycięstw Zagłębia dobiegła końca. Po słabej grze Zagłębie przegrało na Stadionie Ludowym z Chojniczanką Chojnice 0:2. Oba gole padły w drugiej części meczu. W 59. minucie po mocnym strzale Tomasza Pestki Adam Bensz wypiąstkował piłkę, a do futbolówki dopadł Michał Mikołajczyk i umieścił ją w siatce. Na 7 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Szymon Gibczyński, który po błędzie naszej obrony znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał naszego golkipera.

To był kolejny słaby mecz Zagłębia przed własną publicznością i nie ma się co dziwić, że widzów na Ludowym jest coraz mniej, bo taka gra nie przyciągnie publiczności. Z Polonią Nowy Tomyśl Zagłębie mimo niezbyt dobrej gry potrafiło wygrać, ale Chojniczanka to już nieco wyższa półka i nie udało się nawet zremisować.

Usprawiedliwieniem nie jest nawet to, że nasza drużyna grała w osłabionym składzie - z powodu kontuzji zabrakło Marcina Folca i Adriana Marka, a Rafał Pietrzak, który był najlepszym lewym pomocnikiem Zagłębia odszedł do Górnika Zabrze.

Najlepszą sytuację do strzelenia bramki Zagłębie zmarnowało w 37. minucie meczu. Robert Sierant niezbyt precyzyjnie podawał głową do własnego bramkarza, piłkę przejął Jakub Snadny i w sytuacji sam na sam trafił w nogę interweniującego Krzysztofa Barana.

W sobotę Zagłębie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz, która dotychczas zgromadziła komplet punktów i z taką grą, jak w dzisiejszym spotkaniu, sosnowiczanie mają małe szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową na boisku lidera. Trzeba zagrać o wiele lepiej.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/
  
Wybory prezydenta Sosnowca: Czy Wydra wygra?
Sosnowiec - Nasze MiastoJak podają sosnowieckie portale internetowe, kandydatem sosnowieckiego PiS na urząd prezydenta Sosnowca będzie Przemysław Wydra, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Przemysław Wydra (ur. w 1979 r.) jest nauczycielem historii i wychowania fizycznego.

Według obserwatorów życia politycznego w naszym mieście kandydatura Wydry nie ma szans na uzyskanie znaczącego poparcia.

Decyzja sosnowieckiego PIS, pozwala jeszcze pewniej myśleć o wygranej w pierszej turze obecnemu prezydentowi Sosnowca Kazimierzowi Górskiemu.
  
Strona 424 z 753 << < 421 422 423 424 425 426 427 > >>
Sosnowiec
Wyższa Szkoła Humanitas otworzyła wydział zagraniczny w C... 29.07.2014
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu otworzyła zagraniczny Wydział Zamiejscowy w miejscowości Vsetin w Republice Czeskiej. W ramach jego działalności, od nowego roku akademickiego 2014/2015...

Dworzec w Maczkach do remontu! 29.07.2014
W Sosnowcu wdrażają „Niebieskiego Misia” 23.07.2014
Odświeżą "Sosnowiec Główny" 23.07.2014
Dzienny Ośrodek Rehabilitacji także dla Sosnowiczan! 18.07.2014
Będzie remont na trasie linii tramwajowej 27 18.07.2014
Pomóżmy Sosnowiczaninowi wygrać w konkursie 17.07.2014

Więcej wiadomości

Zagłębie
Sprawca kradzieży i włamań do samochodów na terenie Sosno... 30.05.2014
29-latek usłyszał już sześć zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów na terenie Sosnowca. W nocy z czwartku na piątek około godziny 3.00 na ulicy Wysokiej policyjny patrol kontrolow...

Dni Dąbrowy Górniczej 28.05.2014
„Autobus Czerwony” – Metropolitarna Noc... 14.05.2014
II Europejski Rajd Rodzinny 22.04.2014
Będą wspólnie rekultywować tereny poprzemysłowe. 08.04.2014
Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym 19.03.2014
Szybki PIT rozliczy w Centrum Handlowym Plejada 19.03.2014

Więcej wiadomości
Sport
Prezes piłkarskiego Zagłębia zaprasza na spotkanie 29.07.2014
We wtorek 29 lipca odbędzie się otwarte spotkanie prezesa piłkarskiego Zagłębia Marcina Jaroszewskiego z kibicami. Początek przewidziany jest na 17:30, serdecznie zapraszamy. Spotkani...

Tour de Pologne w Sosnowcu po raz piąty. W peletonie Rafa... 29.07.2014
Mistrzowie wyłonieni 23.07.2014
Sukcesy lekkoatletów 21.07.2014
Bilety na mecze piłkarskiego Zagłębia już w sprzedaży 18.07.2014
Ogłoszono przetarg na nieruchomość przy ul. Wasilewskiego 10.07.2014
Sosnowiczanin multimedalistą mistrzostw Europy! 30.06.2014

Więcej wiadomości
Kultura
Letnie Granie w Centrum Sztuki 11.07.2014
13 lipca o godz.17.00 Sosnowieckie Centrum Sztuki zaprasza na koncert z cyklu Letnie Granie. Tym razem na dziedzińcu Centrum Szstuki wystąpi KC NWOKOYE ,wokalista z Nigerii z zespołem...

Kino Letnie na Patelni - Kac Vegas 11.07.2014
Bocian Nasz 04.07.2014
Sherlock Holmes na Patelni! 04.07.2014
Skandal najlepszym zespołem turnieju tanecznego w Czechach 04.06.2014
Spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem 04.06.2014
XXIV. ŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIE ROZMÓWKI OKAZJONALNE „... 30.05.2014

Więcej wiadomości
CMS: PHP-Fusion || eXtreme-Fusion